Stacks (STX) Fiyat Tahmini: Düşüş Devam Edecek mi?

analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son günlerde piyasadaki oynaklık azalmaya devam ediyor. Stacks (STX) ise fazla bir volatiliteye sahip olmadığı için bu durumdan daha çok etkilendi. Önümüzdeki zamanlarda popüler olması beklenen Web 3.0 segmentinde bir proje olduğu için çoğu yatırımcının ilgisini üzerine çekemedi. Bitcoin’in üzerine kurulmuş bir proje olmasından kaynaklı olarak büyük avantajlara sahip olduğu biliniyor. Bu yazımızda sizler için STX’in düşüşe devam edip etmeyeceğini ve destek direnç seviyelerini analiz edeceğiz.

STX Düşüş Yaşamaya Devam Edecek mi?

STX-02.14-1

Uzunca bir süredir düşük volatilite ile neredeyse yatay bir pozisyonda işlem gören STX, aynı performansını sürdürmeye devam ediyor. Geçen seneden beri neredeyse 3 kat artış kaydetti. Düşük hacme rağmen bu, olumlu bir işaret. Ancak Bollinger bandı ve yükselen trend çizgisi neredeyse üst üste olduğu için bu altcoinimizin o bölgeye kadar gerilemesi oldukça mümkün görünüyor. Bollinger bandının üst çizgisi ile 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) kesiştiği noktadan ret yedikten sonra düşüşe geçti. Orta Bollinger çizgisinde de destek bulamadığı için alt çizgiye doğru ilerlemeye devam ediyor. Yüksek ihtimalle 1,3 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadıktan sonra tepki alıp orta Bollinger’a kadar ilerleyecektir.

Muhtemel olası senaryoda alt banda temas ettikten sonra tekrardan yükselişe geçerek MA200 seviyelerine ilerleyebilir. Bu da şu an itibariyle 1,8 dolar anlamına geliyor. Ancak zaten hacmi düşük olduğu için oynaklığının az olmasından kaynaklı olarak, Bollinger bandının daha da daralması için oynaklığının daha da düşmesi gerekiyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

STX-02.14-2

Destek ve direnç noktalarını ele aldığımızda, önündeki ilk desteğinin 1,35 dolar olduğu görülüyor. Piyasanın olumlu seyretmesi durumunda kırmızı okla gösterdiğimiz gibi bir senaryo izleyebilir. Olumsuz bir senaryoda da şu anki ilk desteği kırdıktan sonra daha da aşağı inmesi muhtemel görünüyor. Yine de her halükarda 1,35 dolardaki destek çizgisine bir temas gerçekleşecektir.

Sonraki destek seviyesi 1,17 ve 1,1 dolar olarak görünüyor. Eğer en alttaki desteğe düşüş gerçekleştirmesi gerekirse yaklaşık yüzde 22’lik bir geri çekilme yaşaması gerekiyor. Mart ayındaki Fed‘in toplantısı bu senaryoları belirleyecek. Direnç seviyeleri olarak da 1,5 dolardaki bölge güçlü görünüyor. Burayı kırması durumunda 1,78 doları zorlayıp kıracaktır. Boğa sezonuna girdiğimizde 6 ve 16 dolar seviyelerini görmek için sabırsızlanıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster