Ana SayfaKripto Para AnalizleriAvalanche (AVAX) Coin Yorum Analizi!

Avalanche (AVAX) Coin Yorum Analizi!

-

Destek seviyesinden tepki alan AVAX için kısa ve orta vadeli analizler yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Avalanche (AVAX) Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Avalanche Coin Yorum Analizi
Avalanche Coin Yorum Analizi

Anlık olarak 12.94 dolardan işlem gören AVAX destek seviyesi olarak belirlediğim 11.57 dolardan tepki almaktadır. Bu seviyenin daha öncesinde de test edildiğini belirtmekte fayda vardır. Bu nedenle burdan işleme girilmesinin doğru olduğunu düşünmekteyim. Bu işlemler sebebiyle fiyatın direnç seviyesine bir test yapmasını beklerim. (bknz: Destek ve Direnç Nedir?)

Direnç seviyesi olarak belirlediğim seviye 14.45 dolardır. Bu seviyenin kar alımı için uygun olduğunu düşünmekteyim. Çünkü fiyatın daha öncesinde de olduğu gibi buraya gelerek satış tepkileri ile karşılaşması oldukça muhtemel olacaktır. Verilen bu satış işlemleri nedeniyle tekrar destek seviyesine bir deneme gerçekleşebilecektir. Ancak 14.45 doların yukarı yönlü kırılması bizlere 16.07 doları getirebilecektir.

Avalanche (AVAX) Orta Vadeli Fiyat Analizi

AVAX-coin-analizi
AVAX-coin-analizi

Orta vadeli fiyat analizimize baktığımızda karşımıza daha net yapılar çıkmaktadır. Destek seviyesi olarak belilediğimiz seviye 12.05 dolardır. Bu seviyenin alım için uygun bir seviye olduğunu düşünmekteyim. Bu nedenle bu seviyeden yatırımcılarında işleme girmesiyle fiyat direnç seviyesine taşınacaktır. (bknz: Kriptoda Fork Nedir?)

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 15.67 dolardır. Fiyatın bu seviyeden tepki alarak destek bölgesine dönemesini bekleriz. Bu nedenle burası kar alımı için uygun bir seviye olabilecektir. Ancak fiyat direnç seviyesinden tepki almaz ve bu bölgeyi yukarı yönlü kırar ise hedef direncimiz 18.52 dolar olacaktır.

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler