Arweave (AR) Fiyat Tahmini: Düşen Trendden Çıkabilecek mi?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çok fazla yatırımcının bilmediği ama Web 3.0 kategorisinde önde gelen altcoinlerden birisi olan Arweave (AR), güçsüz hareketler sergiliyor. Genel piyasa ile benzer hareketler gerçekleştiriyor ve düşen trendde işlem görüyor. AR, düşen trendden çıkabilecek mi? Destek ve direnç seviyeleri neresi? İnceleyelim.

AR Düşen Trendden Çıkabilecek mi?

Arweave-02.14-1

Geçen senenin kasım ayından bu yana daha alçak tepeler (LH) ve daha alçak dipler (LL) yapan AR, hala geniş bir alanda işlem görüyor. Son düşüşte iğne atarak kendisine destek seviyesi oluşturdu. Ancak çok güçlü görünmediği için olası bir düşüş senaryosunda daha da aşağı noktalara ulaşması mümkün görünüyor. Şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 91 dolardan yaklaşık yüzde 64 düşüşle 32,38 dolardan işlem görüyor. Bu da tekrardan zirveye ulaşması için yaklaşık yüzde 180’lik bir yükseliş gerçekleştirmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bollinger bandına baktığımızda, geçtiğimiz günlerde üst çizgisinden ret yediğini görüyoruz. Bu göstergede, ortadaki bant çizgisi bir destek görevi görmektedir. AR, bu destek bölgesinden de aşağı sarkarak alt banda doğru ilerliyor. Alt bant ise güçlü bir destek anlamına geliyor. Bu seviyeyi kırması, trend çizgisini de kırarak büyük bir çöküşe neden olabileceğinin muhtemel olduğuna işaret eder. Şu anda 29 dolar civarında bulunan alt Bollinger bandı, neredeyse trend çizgisi ile örtüşüyor. Şu an itibariyle trendi tersine çevirerek yükselişe geçmesi için en az yüzde 70’lik bir artış kaydetmesi gerekiyor.

Arweave Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Arweave-02.14-2

Son düşüşteki tasfiye iğnesinden büyük bir tepki aldığı için, 27 dolar civarları majör destek konumunda görünüyor. Ancak şu anda önündeki ilk destek ise burası. Bu bölgenin kırılımı büyük düşüşlere neden olacaktır. Sağlıklı olan senaryo ise, bu destek bölgesinden tepki altıktan sonra 36 dolardaki direnci kırıp burayı da destek olarak doğrulamasıdır. Bu senaryoyu gerçekleştirip güçlü olduğunu kanıtlarsa, 70 dolardaki direncine kadar büyük zorluklarla karşılaşmayacaktır.

Olumlu senaryoda yani boğa sezonunda da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 91 dolara da ulaşması zor olmayacaktır. Bunun ana sebeplerinden birisi, önümüzdeki zamanlarda Web 3.0’ın popüler hale gelmesinden sonra bu kategoride üst sıralarda olan bu altcoinin de rağbet görmesi olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster