Altcoin Piyasasının Değeri Artıyor! Yatırımcıları Neler Bekliyor?

altcoinler-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin tüm kripto piyasasının neredeyse yarısını kontrol etse de altcoinler piyasayı canlandırmada çok önemli bir rol oynuyor. Bazı büyük altcoinlerin son performanslarına bakıldığında, altcoin piyasa değerini daha yüksek seviyelere çıkarma potansiyeline sahip oldukları görülüyor.

Altcoin Piyasası Değeri İyice Artıyor!

Son zamanlarda, birçok altcoin son birkaç gün içinde önemli kazanımlar elde etti. Piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar seviyesinde bulunurken son 2 haftadır istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

1.35 trilyon dolarlık ATH’sine ulaşmaktan çok uzak değil. Ek olarak bunun olma ihtimali yüksek. Mum çubuğu hareketini gözlemlerseniz, alt kapağın 2017 ATH’yi nasıl başarıyla yeniden test ettiğini görebilirsiniz.

Buna ek olarak, altcoin piyasa değeri aylar süren haftalık dirençten geçerek nisan seviyelerinin üzerine çıktı.

altcoin-total

İlerleyen gelişmelerde, ATH’sine yaklaştıkça daha fazla direnç olasılığı çok azdır. Bunu destekleyen göstergeler Göreli Güç Endeksi (RSI) ve Chaikin Para Akışı (CMF). RSI varlığın genel değerini değerlendirir. Ek olarak haftalık grafikte henüz aşırı alım bölgesini test etmedi. Bu, altcoin piyasasının yükselmesi için hala bazı fırsatları olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca, günlük grafikte CMF, piyasaya akan bazı büyük miktarda sermaye girişini gösterir. Bu, piyasanın kendisi için iyi bir işarete dönüşür.

Altcoin Piyasasını Kontrol Ediyorlar!

Genel olarak, son ralli sayesinde neredeyse tüm kripto paralar iyi gidiyor. Ethereum dışında, son birkaç gün içinde güzel performans gösteren coinler: Cardano, Litecoin ve Polkadot.

altcap-2

ADA şu anda %11, LTC %6 ve DOT %4 yükseldi. Ancak son dört gün dikkate alındığında ADA, LTC ve DOT sırasıyla %37,5, %21,74ve %12,52 oranında arttı.

Ayrıca, zincir üzerindeki veriler de genel performanslarını destekliyor. İşlem hacimleri açısından ADA 4.5 milyar dolar seviyelerinde tutarlı bir hacme sahip olmuştur.

ADA hafif bir düşüşe tanık olsa da günlük aktif adres sayısı 70k aralığında bulunuyor. LTC ise yaklaşık 300 bin civarında aktif adrese sahip ve daha da yükseliyor. DOT’un bu kadar yüksek sayıda adresi olmasa da, adresleri de yükseldikçe yükselen pazara ayak uyduruyorlar.

Böylece katılım ve zincir performansına bağlı olarak, bu altların pazarı nasıl kontrol ettikleri ortaya çıkıyor. Ancak, altcoin piyasasında RSI’ın aşırı alım bölgesine ulaşmasının, değerleri aşağı çeken bir eğilimi tersine çevrilmesine neden olabileceğini unutmayın. Tabi Bitcoin‘in fiyat hareketlerine dikkat etmekte de fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster