Altcoin Fiyat Analizi: XRP, Litecoin, Chainlink

LTC

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası Bitcoin’in üç ay sonra ilk kez 50.000 doları aşmasıyla adeta canlandı. Geçmiş emsaller fiyat hareketlerinin korelasyonunu ve Bitcoin’in altcoinler üzerindeki etkisini göstermektedir. Örneğin, neredeyse tüm kripto paralar nisan-mayıs döneminde en yüksek seviyelerine ulaştılar. Daha sonra ise Bitcoin ile birlikte düzeltme aşamasına geçtiler. Bu sefer de toplu bir ralliye mi tanık olacağız?

Bitcoin Korelasyonu Ethereum Korelasyonundan Daha Geride!

Nitekim XRP, Chainlink ve Litecoin’in Bitcoin ile paylaştığı korelasyon, yazım sırasında gerçekten yoğun değildi. Bu oran sırasıyla 0.79, 0.84, 0.82’dir. İlginçtir ki Cryptowatch’ın verileri, aynı altcoinlerin Ethereum’un fiyat hareketlerine (0.80, 0.88 ve 0.85) göre daha yüksek bir bağımlılığı paylaştığını vurguladı. Geçmişteki altcoin rallilerin çoğu Ethereum odaklıydı. Öyle ki korelasyon istatistiklerine baktığımızda bu ralli de farklı görünmüyordu.

Bu nedenle, altcoin sezonunun gerçekten başlaması için lider altcoin Ethereum‘un öncülük etmesi gerekiyor. Ethereum’un rallisi güç kazanmaya başladı bile. ETH’nin yukarı yönlü hareketlerinin devamı için direnç seviyelerini aşması gerekiyor. Direnç seviyelerinin aşılması ise 3500 dolar seviyeleri beklenebilir. Ek olarak tüm altcoinler 3 ay öncesine göre ciddi bir toparlanma süreci geçirdi.

Altcoin Vadeli İşlem Piyasasındaki Oranlar Dikkat Çekici

Vadeli işlem piyasası, belirli bir eğilimin hangi yönde hareket ettiğini kanıtlamaya yardımcı olur. Bu nedenle hareketleri analiz etmek önemli hale gelir.

LTC-08.24

Long-short oranı, her zaman olduğu gibi, yatırımcılar arasında herhangi bir sert fark tasvir etmedi. ByBt’in üç altcoin için de verileri aynı şeyi doğruladı. Yani, yatırımcıların bu altcoinlerde boğa görünümüne eğilimli olup olmadığını anlamak için, tasfiye verilerine ve fonlama oranını incelemek esas hale gelir.

XRP-Altcoin-08.24

XRP söz konusu olduğunda, long tasfiye sayısı (19,72 milyon dolar) son iki gün içinde short tasfiye sayısını (7,229 dolar) büyük ölçüde aşabildi. Bu da XRP piyasasının son zamanlarda kısa vadeli yatırımcılar için daha elverişli olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte yazım sırasında trendin yönünü değiştirdiği görüldü. Aynı şey yukarıda ekli grafikte de gösterilmiştir.

Öte yandan Litecoin ve Chainlink piyasasındaki ayı hissi, yazım sırasında daha da yoğunlaşıyordu. Aynı zaman diliminde, her iki altcoin için de long tasfiye sayısı 2,4 milyon dolar ve 1,96 milyon dolar olurken, short tasfiye sayısı sırasıyla 984,98 bin dolar ve 469,88 bin dolar değerini yansıttı.

LINK-08.24

Ayrıca üç altcoin arasında, Litecoin’in son 8 saat içinde fonlama oranı oldukça nötr kaldı (0.06). Bununla birlikte, XRP ve LINK net bir eğilim gösterdi ve bu büyük ölçüde olumluydu. Sırasıyla %0.11 ve %0.093 idi. Pozitif fonlama oranı yatırımcıların çoğunluğunun hem XRP hem de LINK’in öngörülebilir beklentileri hakkında boğa olduğunu ima etti.

Şimdi, XRP’nin tasfiye eğilimindeki değişiklik ve fonlama oranının durumu göz önüne alındığında, bu altcoinin önümüzdeki günlerde LINK ve LTC’den daha iyi performans vereceği söylenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster