Altcoin Fiyat Analizi: TRX, ETC, Zcash

kripto-paralar-15

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası Bitcoin’in 47.000 doların altına düşüşüyle birlikte düşüşe geçmişti. Lider altcoin Ethereum’un fiyatı %3’lük düşüşün ardından 3.100 dolarda seyrediyor. ETC ve Zcash gibi altcoinlerde kendi grafiklerinde aşağı yönlü hareket etti. Ancak Tron, ayı sinyallerine rağmen toparlanmaya çalışıyor. ETC 67 dolar destek seviyesinin altına düştükten sonra %7’lik bir değer kaybıyla 59 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son olarak, Zcash %12 geriledi ve 143 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

TRX/USDT Fiyat Analizi

TRX son 24 saatte %6 düşerek 0.082 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için teknik göstergeler negatif görünümlüydüler. Ancak TRX için 0.081 dolar seviyesinde önemli bir destek  bulunuyor. Bu desteğinin aşağı yönlü kırılması durumunda altcoin için hedef 0.07 dolar seviyesindeki diğer destek seviyesi olacaktır.

trx

MACD histogramında aşağı yönlü fiyat eylemini vurgulayan kırmızı çubuklar gösterdi. Göreceli Güç Endeksi 40 seviyesinin yakınında yarım çizginin altında bulunuduğu için alım baskısı düşük kaldı. Buna karşılık, Parabolik SAR, mum çubuklarının altında noktalı çizgiler görüldüğü için bir yükseliş trendinin başlangıcını belirtti.

TRX’in 0,081 dolar destek seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlarsa yukarı yönlü hareketine başlayabilir. Böyle bir durumda ilk direnç seviyesi 0.088 dolar seviyesinde olacaktır. Ancak bu direncin aşılması halinde ise hedef seviye 0.095 dolar olacaktır.

ETC/USDT Fiyat Analizi

Ethereum Classic son 24 saatte %7 düşerek yazım sırasında 59 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yükseliş trendi 67 dolar desteğinin kırılımı ile sonlanmıştı. Düşüşün devam etmesi halinde ETC için ilk destek seviyesi 58 dolar olacaktır.

etc

Muhteşem Osilatör kırmızı bir sinyal çubuğu gösterdi ve bu da Ethereum Classic için boğa ivmesini yavaşladığını belirtti. Ek olarak MACD histogramında kırmız çubuklar gözlendi. Satın alma baskısı son birkaç gün içinde düşük kaldı. Göreceli Güç Endeksi de bunu destekleyerek yarım çizginin altında kaldı.

Yukarı yönlü hareketlerde fiyat tekrar 67 dolar seviyelerindeki direnç bölgesine gidebilir. Bu seviyenin aşılması halinde ise hedef 75 dolar direnci olacaktır.

Ek olarak çekirdek geliştiriciler Ethereum Classic için geçerli olacak Mystique hard forkunu tartıştılar. Bu gelişme ile altcoin önümüzdeki günlerde önemli fiyat artışları yaşayabilir.

ZEC/USDT Altcoin Fiyat Analizi

Zcash son 24 saatte %12 geriledi. Altcoin yazım sırasında 144 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Zcash 159 dolarlık destek seviyesini kırdı ve bir sonraki destek seviyesi 137 dolar seviyelerinde bulunuyor. Altcoin için teknik göstergeler negatif bir tablo çizdi.

zec-altcoin

MACD’de görülen ayı ayrışması ile fiyat düştü. Buna bağlı olarak MACD histogramında kırmızı çubuklar gözlendi. Göreceli Güç Endeksi, alım baskısının azalmasıyla yarım çizginin altında kaldı. Chaikin Para Akışı da sermaye girişlerinde bir azalma ile ayı bölgesinde kaldı.

Ek olarak yukarı yönlü hareketlerde altcoin için ilk destek seviyesi 159 dolar seviyelerinde olacaktır. Bu seviyenim aşılması halinde 167 dolar direnci hedef seviye olacaktır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcılar lider kripto para biriminin hareketlerini de takip etmeleri gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster