Zcash (ZEC) Yeni Trend Oluşturabilecek mi?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Gizlilik odaklı bir proje olduğu için son dönemlerde çok fazla rağbet görmeyen ZEC, yine de piyasa değerine göre olan sıralamada 60. sırada yer alıyor. Yaklaşık 1 sene boyunda yükselen trendde işlem görmesine rağmen, kötü senaryolar yaşadı. Bugün sizler için ZEC’in yeni bir trend oluşturup oluşturamayacağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

ZEC Yeni Trend Oluşturabilecek mi?

ZEC -02.18-1

Beyaz daireler içine alınmış bölgeler, trendin desteğinden tepki aldığı yer olarak belirtilmiştir. Uzun bir süredir yükseliş trendinde işlem gören ve bu trendin alt çizgisine birden fazla kez temas eden ZEC, geçen ay gerçekleşen düşüş sonrasında bu trendin aşağısına sarktı. Tepki aldığı bölgeye doğru eski trend başlangıcından bir yükselen trend çizdiğimizde yeni bir oluşum gerçekleştiriyor gibi görünüyor. Eğer ki olası senaryo (noktalı yeşil ok) gerçekleşirse, bu trendin oluşumu kısmen gerçekleşmiş olarak kabul edilebilir.

Eğer ki daha olumlu bir senaryodan bahsedersek, tekrardan eski trendinin alt çizgisinden yukarı doğru hareket ederek eski bölgesine girebilir. Bu da yükselişin devam edeceği anlamına gelir. Ancak bu trende neredeyse temas etmiş olduğu için bu senaryo çok olası görünmüyor.

Zcash Destek ve Direnç Seviyeleri

ZEC -02.18-2

Trendden farklı olarak destek ve direnç seviyelerini çizdiğimizde, yeni oluşturmaya çalıştığı trendin üst çizgisi ile örtüşen bir seviye olan 134 dolar oldukça güçlü görünüyor. Bu bölgeyi kırması zor olabilir. Eğer ki kırarsa 175 dolara kadar ulaşması muhtemel görünüyor. Zaten bu seviye de yeşil okla gösterdiğimiz hedef noktası ile örtüşüyor. Bu seviyeyi de kırması dahilinde önünde yüzde 75 yükselmek için geniş bir alan kalıyor.

Ayılar güç kazanmaya devam ederse, 100 dolardaki destek rahatlıkla kırılacaktır ve majör desteklerden birisi olan 81 dolara kadar gerileyebilir. Olası ayı sezonunda ise 51 dolara düşmesi kaçınılmaz olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster