Tron (TRX) İçin Olası Senaryolar Neler?

Tron (TRX)

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçen senenin zirvesinden yaklaşık yüzde 64 düşen TRX, değer kaybetmeye devam ediyor. Bu güçsüzlüğünün arkasında yatan ana sebeplerden birisi, kurucusu olan Justin Sun’ın CEO’luk görevinden çekilmesiydi. Geçtiğimiz dönemlerde oldukça popülerdi ve piyasa değerine göre sıralamada ilk 20’de yer alıyordu. Şu anda ise 25. sırada bulunuyor. Bugün sizler için TRX’in potansiyel hareketlerini, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

TRX İçin Olası Senaryolar Neler?

TRX -02.18-1

Uzun vadeli düşen trendde işlem gören TRX, bu trendi kırmayı başarmış. Bu trend kesik kırmızı çizgi ile gösterilmiştir. Bu trendi kırdıktan sonra destek olarak doğrulaması gerekiyordu. Ancak o bölgeye kadar düşüş kaydetmeden tekrardan yeşil mum yaktığı için şimdilik kısa vadede yükseliş trendi oluşturmuş gibi görünüyor. Yeşil çizgiler ile gösterildiği gibi, daralan bir üçgende işlem görmeye başladı. Genel piyasa ile korelasyon halinde olduğu için şu anki yönüne Bitcoin’in karar vermesi olası görünüyor.

Bollinger bandına baktığımızda, alt bandı kırarak tekrardan alan içerisine girdiği için şu anki trendi oluşturmayı başarmış. O bölgeden tepki alması, kısa bir süre de olsa tekrardan düşüş riskinin azaldığı anlamına gelebilir. Şu anki hedefi orta banda ilerlemek olduğu için 0,065 seviyesine ulaşabilir. Olası senaryoları düşündüğümüzde, boğalar baskın gelirse orta banda ilerledikten sonra boğaların gücüne bağlı olarak direkt üst bandı zorlayabilir. Bu da şu anki seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 12 yükselmesi anlamına geliyor. Olumsuz senaryoda yani ayıların baskın gelmesi durumunda, eski uzun vadeli trendini (kesik kırmızı çizgi) destek olarak doğrulayabilir. Ayılar baskın geldiği halde destek olarak doğrulaması zor görünüyor olabilir ancak bu yaklaşık yüzde 15’lik bir düşüşe tekabül etmektedir. Bu yüzden o bölgeden tepki alması muhtemel görünüyor.

Tron Destek ve Direnç Seviyeleri

TRX -02.18-2

Destek noktalarını ele aldığımızda, TRX’in şu anda destek bölgesinin yakınlarında yer işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Ancak kötü olan durum, bu destek bölgesinin altındaki destek ise yaklaşık yüzde 25 aşağıda bulunuyor. Ek olarak 0,038 ve 0,024 bölgeleri de destek olarak görev görmektedir.

Dirençlerden bahsedecek olursak, iki kere ret yediği 0,072 dolar seviyesini kabul edebiliriz. Bu bölgeden sonra yukarı hareketi devam ederse, önünde yüzde 30’luk yükseliş alanı mevcut olabilir. Ardından diğer direnç alanı ise geçen senenin kasım ayındaki zirvesi olan 0,13 dolar olarak görünüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster