Solana (SOL) Düşen Trendi Kırabilecek mi?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum’un ezeli rakibi Solana, zincir içi faaliyetteki düşüşün ardından toparlandı ve tüm zamanların işlem hacminde 58 milyar dolara ulaştı. Analistler, yükseliş etmenlerini inceleyerek tepki olarak Solana fiyatlarında bir yükseliş öngördüler. Ancak SOL için yeterli talep gelirse yine de artış kaçınılmaz gözüküyor. Birlikte Solana (SOL) fiyat analizi ve olası beklentileri inceleyelim.

Solana İçin Önemli Seviyeler Nereler?

Solana -18.02-1

Solana fiyatı 2021 yılına 5.93 dolardan işlem görerek başlamıştı. SOL fiyatı 6 Kasım 2021 tarihinde 259 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gördü. Bu açıdan fiyat yılın başından itibaren neredeyse 35 kat arttı. Özellikle fiyat performansı açısından 2021 yılının en dikkat çeken kripto paralarından biri olmuştu. Ancak Ocak ayında piyasa genelinde yaşanan büyük çöküşle SOL coin de 100 doların altını gördü. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in aşağı yönlü sert hareketi ve birtakım hack olayları Solana’nın yoluna taş koydu. Yazıyı kaleme aldığımız sırada 95 dolar major destek seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde 44 bin direnç seviyesinin üzerine atmasıyla birlikte SOL sıradaki direnç noktası haline bürünen 105 doların üzerinde kalıcılık sağlayamadı. Ardından ise yine BTC’nin düşüşüyle şuanda bulunduğu 95 dolar destek seviyesinde aşağı yukarı hareketler sergiliyor. Solana fiyatının 100 doların üzerinde bir fiyatı sürdürememesi sebebiyle Solana’nın düşük performansıyla boğaları hayal kırıklığına uğratmış gibi duruyor. Bazı analistlerin ise Solana fiyat için satış devam ederse aşağı yönlü daha da derine giden bir bakış açısı var. Aşağıdaki ilk destek seviyemiz ise 86-87 dolar bandı olarak gözükmekte. İşler daha da kötüye gider ise 40-50 dolar seviyesi SOL için son kalelerden biri olabilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri!

Solana -18..02

Orta vadede beklenti ise; grafiğe bakıldığında en yakın aşılması gereken major direnç 114 dolar ardından ise 125 dolar olarak gözüküyor. Bu seviyelerin aşılması ardından günlük kapanış yapılması halinde ise 150 dolar direnç seviyesi SOL için yükseliş sinyalleri verme sırasını bekliyor olacak.

Aşağı yönlü orta vade beklentide ise; parite günlük kapanışta 93.30 doların altına yakın bir mum bırakırsa, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve daha düşük bir salınım yaratma olasılığını oldukça yükseltecektir. Öte yandan Solana, 65.91-81.90 arası günlük talep bölgesini tekrar ziyaret ederek SOL’ü takip listesine alan yatırımcıları piyasaya çekmesi muhtemeldir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster