AVAX Tekrardan Sert Yükselişler Yaşayabilir mi?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Avalanche (AVAX) şubat ayında düşüş trend çizgisinden çıkış yapmayı başardı ve daha düşük seviyelerde alım yapan yatırımcıların pozisyonlarından kâr alabileceğini gösteren yükseliş çizgisine giriş yapmayı başardı. Yazımızda, AVAX’ın güncel fiyat analizini ve orta vade fiyat beklentilerini inceleyelim.

AVAX Kısa Vadeli Pozitif Seyrediyor!

AVAX -18.02 1

Avalanche, 20 Günlük EMA 79 dolar ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Yazıyı kaleme aldığımız sıralarda 88 dolardan işlem gören Avalanche, günlükte 80.50 doların altında kalırsa ve aşağı yönlü kırılım gerçekleşirse önce 76 dolar ilk major desteğimiz daha sonra ise 70 dolar ikincil major destek seviyemiz olarak gözüküyor. Öte yandan bu denli büyümeye rağmen, AVAX şu ana kadar 100 dolar seviyesinin üzerine çıkamıyor. Bu bağlamda, 80-90 dolar aralıklarında işlem yapmak önümüzdeki günler için daha muhtemel senaryodur. Bu nedenle boğalar devam eden bir fiyat artışı için enerji bularak yükselişi başlatması muhtemeldir.

Tüm bunlar olurken lider kripto para birimi Bitcoin’in öncelikle 42.000 dolar üzerinde kapanış yapması gerekiyor. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yukarı yönlü sekmeyi başarabilirse, boğalar fiyatı tekrar düşüş trend çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, düşüş eğiliminin sona erebileceğini işaret edecektir. Parite daha sonra ilk olarak 101 dolar direnç seviyesine ulaşmaya çalışacaktır.

AVAX Orta Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

AVAX -18.02 2

AVAX’ta orta vadede beklentimiz ise şöyle; parite 99-101 dolar direnç seviyelerinde güçlü bir satış baskısıyla karşılaşacaktır. Bu baskıdan sonra orta vadede 80 dolar seviyesine tekrar düşmesine neden olabilir. Buralardan güçlü bir alım gerçekleşmesinin ardından tekrar 101 dolar direnç seviyesini test edecektir.

Belirtilen seviyelerde günlükte kapanış sağlandığı takdirde ise daha sonra 117.53 dolar major direnç noktası olarak kırılmayı bekliyor olacaktır. Yatırımcılar şu anda, boğaların ayılarla olan savaşı kazanacağını düşünüyor. Beklentileri ilk olarak 93 dolar seviyesini geçmek gibi duruyor. Orta vadeli teknik analiz ayrıca boğaların hala günlük grafiklere hakim olduğunu gösteriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster