Xiaomi Portekiz Mağazası Bitcoin Kabul Ediyor İddiası Yalanlandı!

Xiaomi Kripto Para Kabul Edecek!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Xiaomi Portekiz mağazası artık beş kripto para birimi ile ödeme alacak. Bir blok zincir ödeme platformu ile ortaklığa gidiyor! İşte detaylar!

Dev Şirket Kripto Paralara Dahil Oluyor İddiası!

Xioami Bitcoin İle Ödeme Alacak!
Xioami Bitcoin İle Ödeme Alacak!

Çinli dev şirketin resmi Portekiz mağazası Bitcoin ile ödeme alacak. Bu şekilde kripto para sektörüne de giriş yapmış olan Xiaomi, blok zincir teknolojisi ile ödeme platformu olan Utrust isimli bir şirket ile ortaklığa gitti. Utrust Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda “Xiaomi dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi ve şimdi yerel şubeleri yarının parasını kabul ediyor.” ifadeleri kullanıldı. Resmi Mi Store Portekiz web sitesine göre, müşteriler artık ödeme sırasında kripto para ile ödeme seçeneğini seçebilecekler. Bu şekilde büyük bir şirketin kripto paralar için böyle bir adım atması piyasa için oldukça heyecan verici gibi duruyor.

Xiaomi Hangi Kripto Paraları Kabul Edecek?

Xiaomi 5 Farklı Kripto Parayı Kabul Edecek!
Xiaomi 5 Farklı Kripto Parayı Kabul Edecek!

Müşterilerinin Bitcoin ile ödeme yapmasını sağlaması son derece büyük bir adım. Ancak şirket yalnızca BTC ile ödeme almak yerine 5 kripto para birimi ile ödeme alacağını açıkladı. Elbet bunlardan biri lider kripto para birimi olan Bitcoin olacak. Bunun yanı sıra lider altcoin ETH ile ödeme yapılabilecek. Tether, Dash, ve Utrust token müşterilerin ödeme yapabileceği diğer kripto paralar. Bu ödeme yöntemlerini ile Portekiz Xiaomi mağazalarından cihaz satın almak artık mümkün. Markanın Portekiz pazarlama direktörü konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Teknolojik, yenilikçi ve yıkıcı bir markayız. Bu yüzden her zaman bir adım önde olmak istiyoruz. Tüm gerçek teknoloji hayranlarına, şu anda ‘en teknolojik para’ ile en sevdikleri cihazları satın alma imkanı vermek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kripto Para Piyasasına Etkisi!

Kripto Para Piyasasına Etkisi!
Kripto Para Piyasasına Etkisi!

Bu hamlenin kripto para piyasası için olumlu bir hamle olduğu ortada. Teknoloji devi bir şirketin kripto para ile ödeme alması elbet de yatırımcılar için de sevindirici bir haber. Bunun yanı sıra gelecek için hayatımızda yatırımdan ziyade para birimi olarak yer alması düşünülen kripto para birimleri için bir fırsat. Bunun en büyük sebebi insanların bildikleri ve güvendikleri şirketlerin kripto para ile çalıştıklarını görmeleri. Bu market için harika bir reklam gibi gözüküyor. Ayrıca bu girişimden memnun kalınması halinde farklı adımlar da atılabileceği beklentisi mevcut. Özellikle rakip firmalarının bu konuda yeni adımlar atması beklentiler arasında. Bu rekabet ortamı oluşur ise bir çok teknoloji devinin kripto para ile ödeme alması  muhtemel. Bu sebeple son derece etkili bir kara olduğunu söylemek mümkün.

Xioami Kripto Para Kabul Ediyor İddiası Yalanlandı!

Bir çok kaynağın haberini paylaştığı ve yatırımcıyı heyecanlandıran bu gelişme yalanlandı. Daha sonrasında bunun Utrust ortaklığından yola çıkarılarak atılan bir iddia olduğu düşünüldü. Şirket Portekiz şubelerinin kripto para ile ödeme aldığı haberlerinin doğru olmadığını açıkladı. Bir sözcü bu konu ile ilgili açıklama yaparak konuya açıklık getirdi.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster