Bitcoin Fiyat Tahmini! Bloomberg Analisti 100 Bin Dolar Dedi!

Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir Mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ünlü analist Mike McGlone Bitcoin için bir fiyat tahmini yaptı. 2019’un başlangıcına benzeyen bir dönemden geçtiğimizi belirtti!

Bitcoin Fiyatı 100 Bin Dolara Mı Gidiyor?

Bitcoin Fiyatının 100 Bin Dolar Olma Söylentisi!
Bitcoin Fiyatının 100 Bin Dolar Olma Söylentisi!

Bloomberg Inteligence Analisti Mike McGlone piyasa gidişatı hakkında yorum yaptı. Bitcoin’in 40 bin doları desteğe dönüştürmeye hazır olduğunu belirtti. “Bu yıl, Bitcoin için fiyat keşif aşamasında bir sonraki adımı atması için birinci sınıf ve yenilenmiş bir boğa piyasası görüyoruz.” açıklamalarında bulundu. Lider kripto paranın potansiyeli ile ilgili yorum yapan analist 2019 yılının başlarına dikkat çekti. Açıklamasında “Bitcoin, 2019’un başında 4.000 dolara benzer 30.000 dolar civarında bir temel oluşturmuş gibi görünüyor ve lider kripto para birimini 100.000 dolara geri döndürebilecek performans paralellikleri görüyoruz.” sözlerine yer verdi.

Yenilenmiş Boğa Piyasası İddiası!

Bitcoin'in Yönü!
Bitcoin’in Yönü!

Açıklamalarında yenilenmiş boğa ifadelerine yer veren analist potansiyel olarak Bitcoin fiyatının 100 bin dolar seviyesine gitmesini bekliyor. Yenilenmiş boğa ne anlama geliyor? Analiste göre şu an tam olarak bir sezonda değiliz gibi gözüküyor. Kısacası düşüş veya yükseliş trendinden net olarak bulunduğumuzu söylemek bir çok kişi için zor gözüküyor. Bunun sebebi belki de ara bir piyasada olmamız ve net olarak rotayı bir tarafa kırmayan bir Bitcoin görmemiz. Bu sebeple tam olarak bir boğa sezonu yerine bu ifade kullanılıyor. Bunun için ilk başta 40 bin dolar seviyesinde net olarak tutunmamız ve desteğe çevirmemiz de gerekiyor. Analiste göre ise bu mümkün gözüküyor.

Ünlü Analist Düzenleyiciler Hakkında Yorum Yaptı!

Ünlü Analist McGlone
Ünlü Analist McGlone

Biliyorsunuz ki artık teknik analizin yanı sıra çıkan haberlerde trendin yönünü belirliyor. Özellikle gördüğümüz son boğa piyasasının ardından kripto paralar düzenleyici kurumların dikkatini çekti. Analiste göre Çin’deki kripto baskıları ve ABD hükümetinin artan düzenleyici baskıları  Bitcoin’in olgunlaşmasında rol oynuyor. Bunun en büyük sebebi ise yasal düzenlemelerin ardından kripto paralar için soru işaretine sahip insanlarında devletlerin güvenceleri ile piyasaya güvenmesi. Bunun yanı sıra sermaye akımlarını kısıtlayan ülkelerin para ve finansın dijitalleşme sürecinde geri kalabileceğini iddia etti.

Kısaca analist düzenlemelerin kripto paraların kontrol altında tutulmasını doğru buluyor diyebiliriz. Bunun bir diğer sebebi de kara para aklamanın önüne geçmek diyebiliriz. Ayrıca kripto paralar üzerinden vergi kaçıran insanlarda devletleri oldukça rahatsız ediyor.  Bunun kripto para piyasası içinde olumlu sonuçları olacağını düşünenler var. Düzenlemelerin her zaman kötü olmadığını düşünen insan sayısı oldukça fazla. Bunun dışında bir çok uzman BTC fiyatının 2025 yılında 300 bin doları geçeceği fikrinde. Geleneksel finansı geçmesi ve tahta oturması için ise tahmin edilen tarih 2050 yılı diyebiliriz. Elbet de bunlar birkaç veri ve biraz tahmin ile oluşturulan tarihler. Bu sebeple bu konuda net bir iddia bulunmuyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster