Çarşamba, Ocak 27, 2021

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?

Wrapped Bitcoin Nedir? – Bilindiği üzere Bitcoin (BTC)’lerimizi merkezi olmayan Ethereum (ETH) borsalarında kullanamıyoruz. İşte bu soruna çözüm getirmek için yaratılan Wrapped Bitcoin (WBTC) bu tür borsalarda çok işimize yarayacak.

wrapped bitcoin (wbtc)

Wrapped Bitcoin Nedir?

Wrapped Bitcoin (WBTC) 31 Ocak’ta tanıtımı yapılan bir tür Ethereum coindir. Ortaya çıkış amacı Bitcoin (BTC)’yi, Ethereum (ETH) ekosisteminde daha rahat kullanılabilir hale getirmektir. Wrapped Bitcoin (WBTC)’lerin her bir birimi, 1 Bitcoin (BTC) ile desteklenerek kullanılabilir hale getirilecek.

Wrapped Bitcoin (WBTC),  Bitcoin (BTC) üzerinde ve takasta Wrapped Bitcoin (WBTC) kullanımı üzerinde yetkileri de olan; sorumlular grubu tarafından çoklu imza içeren bir akıllı sözleşme (smart contract) ile idare ediliyor.

CoinOtag, Wrapped Bitcoin (WBTC)’nin durumunu, Ethereum ağında 6 aydır bulunduğu için Wrapped Bitcoin (WBTC) yorum yayınlamaya karar verdi. Ocak sonunda aktif olmasından itibaren, Wrapped Bitcoin (WBTC) ‘nin dolaşım arzı yüzde 340 büyüdü, neredeyse 320 Wrapped Bitcoin (yaklaşık fiyatı 3 milyon dolar) Ethereum Blockchain’inde dağılım gösterdi.

Şeffaflık Seviyesi

Bitcoin (BTC), Blockchain ismi verilen bir nevi not defterinde, sisteminde yapılan tüm işlemlerinin detayını saklar. Ancak kimse kimin neye ait olduğunu bilmez. Yüksek miktarda BTC aktarmayarak ve sürekli aynı hesabı kullanmayarak olası yüksek işlemleri tek cüzdana aktarmayarak dikkat çekmenizin çok ihtimali yok.

İşlem Ücretleri ve Hız

Uluslararası aktarımlarda, yurt içi para aktarmalarında normalde bankanız sizden yüksek düzeyde ₺ ücret kesebilir. BTC fiyatı ise bu işlemlerden ücret almaz.
BTC göndereceğiniz kişinin size yakınlığı veya uzaklığının bir önemi de yoktur.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alabilirim?

Bit coin (BTC)’i aşağıdaki Kripto Para borsasından kolaylıkla edinebilirsiniz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61