VET, MATIC, ATOM Fiyat Analizleri 12 Ağustos 2021

bitcoin analiz

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto Para piyasasında son günlerdeki yükselişinden sonra yatay süreç devam ediyor. Bitcoin’in emin adımlarla yükselmesiyle beraber popüler altcoinler’de durum ne, takip edilmesi gereken destek ve direnç bölgeleri ile göstergeler neyi işaret ediyor inceleyelim.

VeChain(VET)

VeChain nisan ayındaki düşüşün ardından son dönemlerde kendini toparlamak için yoğun mesai harcadığını görüyoruz.

Her ne kadar 4 saatlik grafikte yukarı doğru bir eğilim göstersede; sağlıklı bir ralli yapmadığı ortada.

Bunun sebebi istikrarsız ve düzensiz bir yükseliş içine girmesi, bundan kaynaklı olarak VeChain(VET)’in şuan için güvenli bir tablosu olduğunu düşünmüyorum.

Nisan ayındaki verilerde, 2,39₺’ye kadar yükseldiğini görmüştük, tekrardan o değerlere yükselmesi hayal değil ancak daha istikrarlı bir grafiğe ihtiyacı olduğu kesin.

Son 1 haftadır çoğu altcoinler gibi VeChain’de belli bir oranda yükseldi lakin henüz yatırımcılarını memnun ettiği söylenemez.

Uzun vadede hala umut vadeden VET; şuanki hedef olarak 1,50₺ olarak görüyoruz. Bu seviyeleri geçtiği takdirde ise; Nisan ayındaki verilerine geri dönme hedefi olduğu aşikar.

Lakin bu kolay bir hedef değil, eğer 0,75₺ direncini kırarsa aşağı doğru eğiliminin önüne zor geçilir gibi duruyor.

vechain

VeChain(VET) 15 Dakikalık Tablosu

Polygon(MATIC)

MATIC Uzun süren düşüşlerinin ardından yükselişe geçti diyebiliriz. Hala önünde oldukça olgun dirençler var, bu dirençleri kırabilir mi merak konusu lakin kırdığı takdirde büyük bir ralliye başlayacağı tahmin ediliyor. Hacimsel ve RSI veriler olarak oldukça iyi durumda olan MATIC, düşükten toplayan yatırımcılarını şuana kadar mutlu etti diyebiliriz.

MATIC için en önemli destek 1.2$ seviyeleri, bu desteği kırarsa tekrardan aşağı doğru bir eğilim söz konusu olabilir lakin şuanki hareketlerinde böyle birşey pekte öngörülmüyor. Yazımı kaleme aldığım sıralarda; MATIC 1.4$ seviyelerinde işlem görmekte, açıkçası şuan ne daha yukarı ne daha aşağı bir eğilim beklemiyorum.

Belli bir süre MATIC’in bu seviyelerde işlem göreceğini düşünüyorum.

matic

Polygon(MATIC) 4 Saatlik Tablosu

Cosmos(ATOM)

ATOM Bugün’e düşüş ile başladı diyebiliriz, %3.45’lik bir düşüş mevcut lakin 4 saatlik dilime baktığımız zaman hala yatay seyrettiğini görmek mümkün, ATOM en son 16$’ları test etmişti, lakin oradaki direnci kıramayıp tekrardan 14,5$ dolarlar seviyelerine kadar geriledi. Bir sonraki denemesinde bu direnci kırmasını bekleyebiliriz.

Lakin şöyle birşeyide atlamamak gerekiyor, Hacmi her ne kadar bu ortam için hazır gibi görünsede, RSI’ın çokta iç açıcı görünmediği ortada çok büyük dalgalanmaların olduğunu görebiliyoruz.

ATOM için kritik destek seviyeleri 12$ bu 12$ direncinin kırılma ihtimalinde; ATOM yatırımcılarını pek iyi sonuçlar beklemediği aşikar. Şuanki tabloya baktığımızda yatay seyrinin devam edeceğini ve 13$ ile 16$ arasında gidip geleceğini öngörsekte, ani dalgalanmalar ile bu desteğin kırılma ihtimali olduğunuda belirtmek gerekir.

atom

Cosmos(ATOM) 4 Saatlik Tablosu

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster