MATIC Coin Analizi: Polygon için Beklenen Hareket Geliyor mu?

Matic-Network-Review-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası Bitcoin ile hareket ederken çoğu altcoin Bitcoin ile korelasyonunu devam ettiriyor. Mevcut piyasada Bitcoin’den ayrışabilen Ethereum bir kaç saat içinde yatırımcılarına %10’dan fazla kazanç sağladı. MATIC coin ise biraz durgundu. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3,5 artış yaşadı.

MATIC Coin İçin Ralli mi Geliyor?

Şu anda MATIC ve diğer altcoinler arasında bir tür uyumsuzluk var gibi görünüyor. 29-31 Temmuz tarihleri arasındaki günlük kazançları %0,96, %3,48 ve %1,48 olarak gerçekleşti.

Bununla birlikte, MATIC yükselen bir üçgen içinde hareket etmeye devam ediyor. Bu da gelebilecek bir rallinin ön hazırlığı olabilir. Yazım sırasında MATIC 1.045 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak coinmarketcap sıralamasında 18. sırada bulunuyor.

matic
MATIC/USDT 4 saatlik grafiği

MATIC, Mayıs Çöküşünden Sonra İyi Toparlandı!

MATIC’in 19 Mayıs’taki piyasa çöküşüne rağmen hemen devam eden şaşırtıcı yükselişi hakkında konuşmak önemlidir. Mayıs ayı sonlarında elde ettiği %110’luk kazanç ile çöküş sonrası yüksek alımlar ile Kripto para ilk 15’e girmeyi başarmıştı. Bu hamleden sonra altcoin için çeşitli seviyelerde kar satışları yapılması birden fazla destek noktasının altına düşmesine neden oldu.

Yükselen Üçgenin Hedefi Neresi?

MATIC son zamanlarda diğer bazı altcoinlere ayak uyduramasa da fiyatında kendi başına bazı gelişmeler oldu. $1.135 ile iki zirve oluşurken bunu yükselen dipler izledi. Grafikte oluşan yükselen üçgenin hedefi genelikle yukarı doğru kırılımdır. Üst çizgini kırılması fiyatı 1.25 dolara itebilir. Ancak göstergeler kısa vadede olumlu bir sonucun beklenemeyeceğini öne sürüyor.

Altcoini Ne Bekliyor?

Göreli Güç Endeksi üç alçalan tepe oluşturdu. Bu piyasanın bir miktar zayıflamasının işaretidir. Momentum da sessiz kaldı. Bu Muhteşem Osilatör tarafından işaret edilen bir şey.

Dahası, ADX 12’de giriş yaptı ve ne boğaların ne de ayıların fiyatı kontrol ettiğini belirtti. Bunlar tam olarak yaklaşan bir rallinin yapımı olmasa da, kartlarda bir satın alma fırsatı vardı.

MATIC’in önümüzdeki saatlerde konsolide hareketine devam etmesi muhtemeldir. Ancak hafif bir düşüş de mümkün olabilir. Bu, yatırımcıların olası bir yükselen üçgen kırılımından yararlanmak için MATIC’i $ 1.03’ün daha düşük seviyesinde uzun süre almalarını sağlayacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster