Diğer
  Ana SayfaHaberUSDT Yöneticileri Bankaları Dolandırdı! Soruşturma Devam Ediyor!

  USDT Yöneticileri Bankaları Dolandırdı! Soruşturma Devam Ediyor!

  -

  Pazartesi günü yurt dışında bulunan haber kaynaklarımızın çok önemli bir haber bildirdi. ABD Adalet Bakanlığı, USDT dijital tokeninin arkasındaki yöneticilerin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırıyor.

  USDT 60 Milyar Dolar Piyasa Değerine Sahip

  USDT

  Stabilcoin evrenine şimdiye kadar iki ana token hakim. Bunlar Tether ve USD Coin. Tether, halihazırda ihraç edilen toplam stabilcoinlerin %60’ından fazlasını oluşturuyor ve yaklaşık 100 milyar dolar değerinde. Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether’in ABD’de bir ceza soruşturmasının hedefi olduğu söyleniyor. ABD Adalet Bakanlığı, yöneticilerin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırıyor.

  Tether ve şüpheli faaliyetler hakkında uzun süredir söylentiler dönüyor. Şirket, geçmişte New York eyaleti tarafından hedef alınmıştı. Tether sonunda New York AG Ofisi ile yasal işlemlerde bir anlaşmaya vardı. Anlaşma şartlarına göre Tether, NYAG ile anlaşmazlığı çözmek için 18,5 milyon dolarlık bir ceza öderken yanlış yaptığını kabul etti.

  Federaller Dahil Olursa İşler Değişir

  USDT

  Ancak federal bir cezai soruşturma, Tether’in kripto pazarlarındaki kullanımı üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Tipik olarak stabilcoinler, hem büyük hem de küçük tüccarlar tarafından kripto varlıklarda hızlı bir şekilde al-sat yapmak için kullanır. Tether (USDT), Bitcoin ve Ethereum’dan sonra 60 milyar doları aşan piyasa değerine göre üçüncü en büyük kriptodur. Tether’in 24 saatlik işlem hacmi yakın zamanda 74 milyar doları aştı. Bu sayı Bitcoin veya Ethereum’dan daha fazla.

  Geçmişte Tether, tüm Tether tokenlerinin tamamen Tether rezervleri tarafından desteklendiğine dair endişeleri gidermeye çalıştı. Tether, Moore Cayman’dan denetçiler tarafından Tether’in durumunu doğrulayan bir rapor yayınladı. Şirket şunları söyledi:

  “Tether’in kuruluşundan bu yana, kamuya açıklamalar yaptık. İletişimlerimizi geliştirmek için ciddi ve sürekli çaba sarf ettik. Büyüyen kripto para birimi endüstrisinde lider olarak, en şeffaf stabil paralar arasında olmaya kararlıyız. Bu güvence görüşü ve ileriye dönük daha fazla rapor sağlamaya olan bağlılığımız, bu taahhüdün bir yansımasıdır.”

  USDT için Açıklamalar Gelmeye Devam Ediyor

  USDT

  Dış kaynaklarımız, şirketten bir açıklama paylaştı:

  “Tether, işbirliği ve şeffaflık taahhüdümüzün bir parçası olarak DOJ dahil olmak üzere kanun uygulayıcı kurumlarla rutin olarak açık diyaloga sahiptir.”

  Geçen hafta, Arca’nın Baş Yatırım Sorumlusu Jeff Dorman’ın Tether’i “dijital varlık ekosistemi için en büyük (ve tek) sistemik risk” olarak nitelendirdiği bildirdi.

  Dorman, Tether’in borsalarda çok büyük ve çok yoğun bir şekilde kullanıldığından endişeleniyor. Dorman, “USDT’nin sabitini kaybetmesi ve bankalarda bir değer kaybına neden olması durumunda büyük sorunlara ve dalgalanmalara neden olabileceğini” söyledi.

  USDT Eğer Bir Hata Yaparsa Bedeli Ağır Olur

  Tether sistem riskini elinde tutabilirken, herhangi bir güven kaybı diğer stabilcoin rakiplerine fayda sağlayacaktır. Circle tarafından yaratılan USDC’nin ekosistemdeki en hızlı büyüyen stabilcoin olduğu söyleniyor. USDC’nin en son piyasa değeri, günlük hacimde yaklaşık 27 milyar dolar olarak gerçekleşti.

  ABD Adalet Bakanlığı, Tether ile ilgili herhangi bir soruşturma hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler