Diğer
  Ana SayfaHaberTether (USDT) Piyasa Değeri 60 Milyar Dolara Ulaştı!

  Tether (USDT) Piyasa Değeri 60 Milyar Dolara Ulaştı!

  -

  Pazartesi günü, Tether’in piyasa değeri, tarihte ilk kez 60 milyar dolara ulaştı ve stabilcoin’in büyümesinin bir başka kilometre taşını işaret etti. Verilere göre USDT piyasa değeri son bir yılda neredeyse yüzde 580 arttı.

  Tether’in yeni piyasa değeri rekoru, Tether Treasury’de yeni basılan bir dizi USDT tokenini takip ediyor. Blockchain analiz hizmeti Whale Alert’ten alınan verilere göre, son 30 günde en az 6 milyar yeni Tether (USDT) token basıldı ve en son 1 milyar USDT’lik parti 24 Mayıs’ta basıldı.

  Tether tarafından yapılan bir duyuruya göre, kurumsal talep, Tether’in devam eden büyümesinin ana itici gücüdür.

  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte piyasa değeri açısından ilk üç kripto para birimine girdi ve 23 Mayıs’ta Binance Coin’i (BNB) geçerek son birkaç gün içinde piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimi olarak yer aldı.

  Tether CTO’su Paolo Ardoino ise muazzam kripto dalgalanma dönemlerinin genellikle stabilcoin büyümesiyle ilişkilendirildiğini vurguladı:

  Bu aşırı olaylar sırasında, tarihsel olarak, talep artmaya devam ettikçe Tether’in son 60 milyar dolarlık dönüm noktasıyla kanıtlanmış olan stabilcoin faaliyetinde bir artış gördük. Bunun gibi olaylar, ekosistemin gücünü destekliyor ve herkesin jeton fiyat kazançlarının dikkatini dağıtmak yerine yeniden inşa etmeye odaklanmasına yardımcı oluyor.

  2014 yılında kurulan Tether, ABD doları ile bire bir değişim oranına sabitlenmiş büyük bir stabilcoin’dir. Verilere göre dünyanın en büyük stabilecoin’i olan Tether şu anda 100 milyar dolarlık birleşik stabilecoin kapitalizasyonunun yüzde 60’ını temsil ediyor. USDT’nin en büyük rakibi USD Coin (USDC), 20 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimidir.

  Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler