Bitcoin Nasıl Bir Anda Yükseldi? Nasıl Hareket Etmeliyiz?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin yeni haftaya başlangıcı gayet güzel bir şekilde yaptı. Peki bu dikey hareketin altında ne var? Ne oldu da yatırımcılar bir anda Bitcoin almaya karar verdi? Piyasaya bir gece de nasıl bir güven gelmiş olabilir? Bakalım bu soruların hepsine cevap bulabilecek miyiz. Hep beraber inceleyip görelim.

Bitcoin için Küçük, Yatırımcılar için Büyük Bir Yükseliş

Bitcoin

Bitcoin aniden keskin bir yükselişe geçtiğinde yatırımcılar kendilerini hafif bir sevinç içinde buldular. En azından Short (Piyasanın düşeceğine yönelik yatırım) açmayanlar için öyleydi. Birkaç saat içinde fiyat yüzde 12 arttı. Kripto para birimi, çalışma haftasının başında ortalama 38.600 dolar civarında işlem görüyor. Mevcut dinamikleri daha da güçlendiren fiyat artışıyla birlikte. İşlem hacimlerinin etkileyici bir ivme gösterdiğini belirtmekte fayda var. Tabii ki, tüm gözler şu anda önemli teknik ve psikolojik direnç seviyesi olan 40 bin dolara kitlenmiş durumda. Direncin yani satış baskısının bu değere yaklaştıkça artacağını anlamalıyız. Yeni bir iş haftasının başlangıcı ve şimdi kurumsal yatırımcıların söz sahibi olması gerekiyor. Kripto piyasası, büyük sermayeden gelecek tepkiye bağlı olacaktır.

Short Pozisyon Açanlar Tetikleyici Olabilir Mi?

bitcoin

Piyasa yatırımcıları bu tür keskin dinamikler için tetikleyici arama modundalar. Ancak şimdiden short pozisyonların neredeyse 900 milyon dolarlık büyük batışı (likidite) hızlı büyümenin nedeni olabileceğine dair raporlar mevcut. Buna ek olarak, Amazon‘un kripto para biriminde ödemeleri kabul etmeye hazır olduğuna dair (muhtemelen söylenti olarak kalacak) doğrulanmamış söylentiler var. Tesla ve PayPal’dan sonra kripto piyasası oyuncuları en büyük perakendecinin Bitcoin’i destekleyeceğini umuyor. Ancak gerçekte, Apple gibi büyük perakendeciler ve teknoloji devleri, kripto para birimlerinin oynaklığından ve olası yasal komplikasyonlardan korkuyorlar.

Sadece Güzel Haberler Gerekli

Bitcoin

Aslında, gelişmiş ekonomilerdeki kripto para birimi sahipleri, dijital para birimlerinin avantajlarından zaten yararlanabilirler. Dijital para cüzdanına bağlı kripto para banka kartları, gelişmiş ekonomiler tarafından kullanılır. Bu cüzdanlar ile Bitcoin’den herhangi bir dijital varlığa anında dönüştürmek veya ilk kripto para birimi ile ödeme yapmak mümkündür. Bu nedenle, büyük perakendecilerden birinden doğrudan bir açıklama beklemek daha çok psikolojik nüanstır. Tabii ki, doğrudan USDT veya Bitcoin ile ödeme yapmak daha karlı ve daha kolay olur. Ancak olasılıklar halen var yok diyemeyiz.

Bitcoin için Hacim’e Dikkat Etmemiz Gerekiyor

bitcoin

BTC’nin Dalgalanmasından sonra kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu ve ardından altcoinlerin büyümesi 140 milyar dolar arttı. Bitcoin ve en büyük kripto para birimleri için Korku ve Açgözlülük Endeksi, “aşırı korku” durumunu kaybederek “korku” durumuna geçti. Görünüşe göre bu, boğaların beklediği ve ayıların korktuğu an. Bununla birlikte, şimdi temkinli olmalıyız. Çünkü piyasa çoğunluğun kurallarına göre oynamıyor. 40 Bin dolar civarındaki fiyat, piyasaya 20 bin dolar civarında giren yatırımcılar için kâr almak için cazip. Nispeten küçük sermayenin piyasa tarafından kolayca manipüle edilebileceğine işaret ediyor. Son zamanlardaki düşük işlem hacimlerin de dikkatli olmakta fayda var.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook