USDC, Ethereum’da Lider konuma Yükseliyor! İşte Detaylar…

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

USD Coin’in talebi ve Ethereum’un talebi büyüdükçe, Ether üzerindeki Tether (USDT) arzı azalıyor. Peki bunun olması piyasadaki stablecoinlerin durumunu nasıl etkiler? İşte detaylar…

USD Coin’in Performansı ve Ethereum Ağı

USDC, 2021’de Tether’den (USDT) çok daha hızlı büyüdü. Ve Messari’ye göre DeFi’deki popülaritesi sayesinde Ethereum’da baskın sabit para olarak ortaya çıkıyor. Analitik firması tarafından yapılan araştırma, USD Coin’e olan talebin hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve bu yıl Tether’in pazar payının büyük bir kısmını USD Coin’e kaptırdığını ortaya koydu.

Araştırmacı Ryan Watkins, önümüzdeki haftalarda bunun Tether’in Ethereum’daki stablecoin arzındaki payının %50’nin altına düşmesine neden olabileceğini tahmin etti.

Toplam USDC arzının yarısından fazlasının şu anda yaklaşık 12,5 milyar dolara eşdeğer akıllı sözleşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekledi. CoinMetrics’ten alınan verilere atıfta bulunan Messari, Ethereum’daki stablecoin arzının %40’ından fazlasının USDC olduğunu tahmin ediyor.USDC

Watkins, USD Coin sabit parasının artık DeFi protokollerinde akıllı sözleşmelerde tercih edilen dolar sabitli varlık haline geldiğini belirtti.

“Bu yüzden DAI kadar yüksek olmasa da USDC, dolar bazında geniş bir farkla önde gidiyor ve şimdilik DeFi’de tercih edilen stablecoin haline geldi.”

USDC arzı, dolaşımda sadece 1,3 milyar olduğu, 2021’in başından bu yana %1,820’den fazla arttığını gözler önüne seriyor. Şu anda, stablecoin teminine göre rekor 25 milyar dolar olmuştur.

Ethereum en büyük stabil coinlere ev sahipliği yapıyor!

Tether (USDT) şeffaflık raporuna göre, yılın başından bu yana yaklaşık %200 artışla dolaşımda 62,7 milyar USDT var. Bu, toplamın 30,9 milyarı şu anda Ethereum ağındadır. Yüksek ağ ücretleri, işlemleri engellediği için bu yıl düzenli olarak düşüş içerisinde olmuştur.

Araştırmacı, DeFi kredi protokolleri MakerDAO, Compound ve Aave’nin toplam arzın yaklaşık %23’ünü elinde tutan en büyük USDC tüketicileri olduğunu bildirdi.

Stablecoin trendinin, kurumlara USDC’de %4 faiz sunan ve DeFi protokollerini kolaylıı sunmasıyla yeni bir platform olan Circle’ın, girişimleriyle devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu haftanın başlarında, ABD kripto para borsası Coinbase, stabilcoine daha fazla ivme kazandıran USDC varlıklarına %4 faiz ödeyeceğini açıkladı .

Haberimiz ile ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerinizi lütfen aşağıda belirtiniz.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook