Diğer
  Ana SayfaHaberUSDC, Ethereum'da Lider konuma Yükseliyor! İşte Detaylar...

  USDC, Ethereum’da Lider konuma Yükseliyor! İşte Detaylar…

  -

  USD Coin’in talebi ve Ethereum’un talebi büyüdükçe, Ether üzerindeki Tether (USDT) arzı azalıyor. Peki bunun olması piyasadaki stablecoinlerin durumunu nasıl etkiler? İşte detaylar…

  USD Coin’in Performansı ve Ethereum Ağı

  USDC, 2021’de Tether’den (USDT) çok daha hızlı büyüdü. Ve Messari’ye göre DeFi’deki popülaritesi sayesinde Ethereum’da baskın sabit para olarak ortaya çıkıyor. Analitik firması tarafından yapılan araştırma, USD Coin’e olan talebin hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve bu yıl Tether’in pazar payının büyük bir kısmını USD Coin’e kaptırdığını ortaya koydu.

  Araştırmacı Ryan Watkins, önümüzdeki haftalarda bunun Tether’in Ethereum’daki stablecoin arzındaki payının %50’nin altına düşmesine neden olabileceğini tahmin etti.

  Toplam USDC arzının yarısından fazlasının şu anda yaklaşık 12,5 milyar dolara eşdeğer akıllı sözleşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekledi. CoinMetrics’ten alınan verilere atıfta bulunan Messari, Ethereum’daki stablecoin arzının %40’ından fazlasının USDC olduğunu tahmin ediyor.USDC

  Watkins, USD Coin sabit parasının artık DeFi protokollerinde akıllı sözleşmelerde tercih edilen dolar sabitli varlık haline geldiğini belirtti.

  “Bu yüzden DAI kadar yüksek olmasa da USDC, dolar bazında geniş bir farkla önde gidiyor ve şimdilik DeFi’de tercih edilen stablecoin haline geldi.”

  USDC arzı, dolaşımda sadece 1,3 milyar olduğu, 2021’in başından bu yana %1,820’den fazla arttığını gözler önüne seriyor. Şu anda, stablecoin teminine göre rekor 25 milyar dolar olmuştur.

  Ethereum en büyük stabil coinlere ev sahipliği yapıyor!

  Tether (USDT) şeffaflık raporuna göre, yılın başından bu yana yaklaşık %200 artışla dolaşımda 62,7 milyar USDT var. Bu, toplamın 30,9 milyarı şu anda Ethereum ağındadır. Yüksek ağ ücretleri, işlemleri engellediği için bu yıl düzenli olarak düşüş içerisinde olmuştur.

  Araştırmacı, DeFi kredi protokolleri MakerDAO, Compound ve Aave’nin toplam arzın yaklaşık %23’ünü elinde tutan en büyük USDC tüketicileri olduğunu bildirdi.

  Stablecoin trendinin, kurumlara USDC’de %4 faiz sunan ve DeFi protokollerini kolaylıı sunmasıyla yeni bir platform olan Circle’ın, girişimleriyle devam edeceğini de sözlerine ekledi.

  Bu haftanın başlarında, ABD kripto para borsası Coinbase, stabilcoine daha fazla ivme kazandıran USDC varlıklarına %4 faiz ödeyeceğini açıkladı .

  Haberimiz ile ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerinizi lütfen aşağıda belirtiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler