Salı, Nisan 20, 2021

Visa, USDC Ödeme Dönemini Başlatıyor!

Visa, artık tamamen USDC ile ödeme yapmanın mümkün olduğunu açıkladı.

Kripto para birimi sektörü 2021’de ana akımdan büyük destek gördü. Son olarak ödeme sektöründeki dev bir isim, ödemelerini tamamen kripto para ile yapmaya karar verdiğini açıkladı.

Visa, Pazartesi günü Ethereum blockchain ağında geliştirilen stablecoin USD Coin (USDC) ile ödeme yapacağını duyurdu.

Şimdiye kadar sadece fiat para birimi cinsinden ödeme yapan Visa, bu adımla stabilcoin ile ödeme yapan ilk büyük ödeme ağı haline geldi.

Visa’nın standart ödeme süreci nedeniyle daha önce ödemeleri fiat para biriminde gerçekleştiriyordu. Artık şirket, işlemleri dönüştürme zorluğu olmadan işleyebilecek.

Visa Baş Ürün Sorumlusu Jack Forestell şu yorumu yaptı:

“Bugünkü duyuru, işlerini istikrarlı paralar veya kripto para birimleriyle yürütmek isteyen fintech’lerin ihtiyaçlarına yanıt verme kapasitemizde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.”

Visa, USDC ödemelerini duyuruya göre kripto bankası Anchorage aracılığıyla yapacak. Yani  USDC’leri Visa’nın Anchorage’daki Ethereum adresine gönderecektir.

Ödeme devi, yeni hizmetin ödeme platformu için küçük bir adım olduğunu ve dijital varlıkları entegre etmede büyük bir adım olduğunu duyurdu.

Visa, son aylarda kripto endüstrisine giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Visa, Aralık 2020’de Bitcoin ödüllü bir kredi kartı oluşturmak için BlockFi ile el sıkışırken, aynı ay USDC uyumlu kredi kartları için Circle ile işbirliği yaptı.

Öte yandan, son üç ayda büyük bir yükseliş yaşayan Bitcoin’in piyasa değeri, Visa ve rakibi MasterCard’ın toplam piyasa değerlerini aştı.

USD Coin (USDC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96