Uniswap Yatırımı İçin Doğru Zaman mı?

UNI-UNI-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uniswap geçen hafta %42’lik bir fiyat artışı yaşadı. 17.2 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip olan bu DeFi tokenı yazım sırasında 27 dolardan işlem görüyordu. Aslında, piyasadaki en yüksek 100 kripto para birimi arasından UNI, bu hafta en iyi performans gösteren altıncı varlık oldu.

Ayrıca, UNI şu anda dijital para birimlerinin toplam piyasa hakimiyetinin yaklaşık %1’ini temsil ediyor. Kripto para bu yılın başından bu yana değerini %530’un üzerinde artırdı.

Uniswap İşlem Sayısında ve Aktif Adres Sayısında Artış!

İşlem sayısı ve toplam aktif adresler ağustos başından bu yana keskin bir yükseliş kaydetti. Grafikten de görülebileceği gibi, sadece bir ay içinde 2.4K işlemlerden 4.8K işlemlere kadar açıkça iki katına çıktı. Toplam adresler söz konusu olduğunda, onlar bile aynı zaman diliminde 246.6K’dan 255.23K’ye bir artışa tanık olmayı başardılar.

uni-08.12

Türev piyasasının durumu da oldukça sağlıklı görünüyordu. Yeni başlayanlar için tüm büyük borsalardaki fonlama oranı, yazım sırasında sırada olumlu kaldı.

IntoTheBlock’un verileri ayrıca açık ilginin de geçen yıl eylül ayından bu yana en yüksek seviyesinde olduğuna işaret etti. Bu nedenle, yüksek bir OI yatırımcı ilgisini yansıtır. Genellikle fiyat ve OI, her ikisi birlikte yükseldiğinde, güçlü bir boğa işareti yayarlar. Yazım sırasında kümülatif açık faiz 498,74 milyon dolarlık bir değeri yansıttı.

Vadeli İşlem Fiyatı Spot Fiyattan Daha Yüksek!

FTX Derivatives’in ileri eğrisi de ilginç bir eğilim gösterdi. Grafikten de görülebileceği gibi, piyasa birkaç haftadan fazla bir süredir Contango’da. Bu nedenle, Contango bir varlığın vadeli işlem fiyatının spot fiyatından daha yüksek olduğu bir durumdur. Aynı durum genellikle varlığın fiyatının zaman içinde yükselmesi beklendiğinde de ortaya çıkar.

Ancak, eğri 7 ila 9 Ağustos aşamasında hafifçe aşağı doğru kaydı. Ancak bundan kısa bir süre sonra dengelenmeyi başardı. Piyasa geriye doğru girerse bir fiyat düzeltmesi beklenebilir. Bu nedenle yatırımcıların biraz daha dikkatli olmaları gerekir.

uni-2-08.12

Bununla birlikte, tüm ölçümlerin mevcut durumuna bakıldığında, UNI‘nin büyümesinin gerçekçi olduğu söylenebilir. Geçmişe bakıldığında, rallisinin aynı yönde devam etme olasılığı oldukça olası olmaya devam ediyor. Fakat Bitcoin fiyat hareketleri kripto para piyasasını etkilediği gibi altcoini de etkileyecektir. Bu nedenle Bitcoin’in hareketlerini takip etmek önemlidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster