Diğer

  Bitcoin (BTC) Yükselişi Sahte miydi? Ayrıntılı BTC Analizi!

  Bitcoin fiyatı 20 günde yaklaşık %60 artış sağladı. Peki ama bu ralli boğa rallisi miydi? Yoksa bir ölü kedi sıçrayışı mıydı?

  Sahte Boğa Koşularını Tespit Eden Gösterge Ne Diyor?

  Geçen ayı piyasası düzeltmeleri sırasında ölü kedi sıçramalarını tespit eden bir Bitcoin zincir göstergesi Ağustos 2021’de tekrar yanıp söndü.

  “Bitcoin: Kısa Vadeli Tutucu NUPL” olarak adlandırılan gösterge, 155 günden daha eski olmayan BTC işlemlerinin unspent işlem çıktısını veya UTXO’yu dikkate alır. Bunu yaparken, Bitcoin satın alma ve tutmadan sonraki 155 gün içinde bir yatırımcının karlı olup olmadığını belirlemeye çalışır.

  Bu nedenle, Net Gerçekleşmemiş kar/zarar anlamına gelen NUPL sıfırın altında bir seviyedeyse yatırımcıların Bitcoin yatırımlarında zarar ettikleri anlamına gelir. Tersine, sıfırın üzerindeki bir NUPL yatırımcıların kar ettiğini gösteriyor.

  Glassnode perşembe günü, kısa vadeli yatırımcılar için Bitcoin NUPL’ın sıfırın üzerinde geri toparlandığını açıkladı. Mayıs 2021’deki kripto para piyasası çöküşünden bu yana ilk kez karlı durumlarını işaret ettiğini bildirdi. Bu arada, blockchain analiz platformu da potansiyel satış korkularının sinyalini verdi. 2014-2015, 2018 ve Mart 2020 ayı döngülerinden kaynaklanan fraktalları gerekçe gösterdi.

  1
  Bitcoin kısa vadeli sahibi NUPL grafiği

  Ayrıntılı olarak, kısa vadeli Bitcoin sahipleri daha önceki düzeltmeler sırasında kurtarma mitinglerini geçici karları güvence altına almak için kullandılar.

  Geçmiş Verilere Göre Şimdiki Durum Ne?

  2014-15 ayı dönemindeki fiyat eylemi, BTC/USDT’nin %100’lük toparlanmaya rağmen aşağı yönlü düzeltmesine devam ettiğini gösteriyor. Benzer şekilde, 2018’de %97,41’lik bir ters geri çekilme, piyasaya hakim ayı önyargısını sağlamada çok az şey yaptı.

  btc-1
  Bitcoin fiyat toparlanmaları

  2021’deki yukarı yönlü toparlanma, BTC fiyatlarının yaklaşık 65.000 dolardan 29.000 dolar civarına düşmesinin ardından geldi. Kripto para birimi %63.59’luk bir sıçramayla büyük bir toparlanmanın ardından 46.787 dolara yükseldi.

  Bitcoin perşembe günü tekrar küçük bir düzeltme yaşadı. 45.000 dolar psikolojik destek seviyesinin altına geriledi. Yazım sırasında gün içi en düşük seviyesinde kripto para birimi 44.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

  btc-0812.
  Btc/USD yakın tarihteki fiyat performansı

  Glassnode, bu tür “hızlı toparlanmaların” iki durumda yaygın olduğunu kaydetti. Bu toparlanmalar ya piyasa rahatlama hareketleri ya da boğa piyasalarının inançsızlık aşamalarıdır.

  Bu nedenle, blockchain analiz platformu; 2013, 2019 ve 2020’nin çöküşleri sırasında görüldüğü gibi genişletilmiş boğa koşusu olasılığını göz ardı etmedi.

  Bitcoin Arzı Ne Durumda?

  Boğa görünümünü doğrulayan daha fazla kanıt Glassnode’un bu hafta başında yayınlanan raporundan geldi. Platform, uzun vadeli sahiplerdeki artışa paralel olarak kısa vadeli sahiplerde bir düşüş tespit etti. Uzun vadeli sahiplerin elindeki BTC arzının, dolaşımdaki tüm Bitcoin’in %82.68’i kadar olduğunu söyledi.

  Bu arada, kısa vadeli sahiplerin sahip olduğu BTC miktarı net BTC arzının %25’ine düştü. Bu da tutma davranışında bir yükseliş olduğunu düşündürmektedir.

  btc-hodl
  Uzun ve kısa vadeli tutucu tedarik oranı

  Tarihsel olarak, kısa vadeli sahip oranı %20’ye düştüğünde, arz sıkışma senaryosuna yol açar. Yani dolaşımdaki kripto paraların mevcut talebin altında kalmasına yol açar.

  Glassnode analistleri, “Bu, birincil boğa dürtüsü başlamadan önce Ekim 2020’de (uzun vadeli sahiplerin) elindeki kripto para hacmine son derece benzer” diye ekledi:

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?