Perşembe, Ocak 21, 2021

Tron Coin CEO’su Yeni Gelişmeyi Duyurdu!

Tron Coin

Tron Foundation CEO’su Justin Sun ‘ın gözü bir süredir gizlilik odaklı kripto para birimlerindeydi ve bu süreçte yavaş yavaş sona geliniyor. Özellikle Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin artık regülatörler ve borsalar tarafından çeşitli yöntemlerle ciddi bir şekilde takip edilebilmesi, gizlilik coin’lerine olan ilgiyi arttırdı. Tron coin ‘in bir fikri var!

Tron da bu ilgiye kayıtsız kalmadı ve geçtiğimiz haftalarda Tron ağı tabanlı gizlilik coin’lerinin geliştirildiği duyurusu yapıldı. Sun, dün paylaştığı yeni bir tweet içerisinde ise projede sona gelindiğini doğrulayıp, kullanıcıların Tron tabanlı gizlilik coinleri için olan isim önerilerini sordu.

Kullanıcılar buna cevap olarak TRON-P, P-TRX, Privatron ve PRON gibi ilginç isim önerilerinde bulundular. Tron Foundation’ın bu isimlerden herhangi birisini kullanması ise pek olası durmuyor. Justin Sun genellikle yeni bir duyuru önce heyecan yaratmayı seviyor ve bu da söz konusu girişimlerden birisi olabilir.

Tron Gizlilik Projesi

Sun daha önce yaptığı açıklamada Tron’un gizlilik için zk-SNARKS teknolojisini kullanacağını ifade etmişti. Söz konusu teknoloji gönderici, alıcı, işlem girdisi ve çıktısı gibi birçok detayı gizliyor. Sistemi ekstra güvenli tutmak için de MPC isimli bir sistem kullanacak olan Tron, temelde bir diğer popüler coin Zcash’in özelliklerini kullanıyor gibi gözüküyor.

TRON Coin (TRX) Nedir?

TRON, Blockchain temelli özgür içerikli bir eğlence sitesi olarak tanımlanıyor. Sistemin altyapısındaki protokol, kullanıcıların istediği verileri özgürce ve merkezsiz bir şekilde yayınlayıp depolayabileceği; içeriklerin dağıtımına ve aboneliğine karar verdiği; dijital varlıklar basabileceği ve dolaşıma sokabileceği şekilde tasarlandı. Bunun yanı sıra TRON coin ekibi, Singapur merkezli TRON vakfını kurdu. Kar amacı gütmeyen vakfın TRON coin ağının açıklık, adalet ve şeffaflık ilkeleriyle çalışması ve TRON’un geliştirme ekibine yardımcı olmak için kurulduğu belirtiliyor. Vakıf aynı zamanda Singapur yasalarıyla tam uyumluluk içinde ve TRON  ekibinden tamamen bağımsız olarak faaliyet gösteriyor.

Tron Coin Nasıl Satın Alınır? Güncel Tron coin Fiyatı Nedir?

Tron nasıl satın alırım? – Tron (TRX) al sat ile alakalı bilgi vermek için Tron satın al yazımızı sizler için kısaltıyoruz. Kripto para topluluğumuzda Tron fiyatlarını yakından takip eden büyük bir güruh var. Tron satın almak için, Binance‘yi kullanabilirsiniz.

Güncel Tron Fiyatı 0,134$ yapmakta. TRX USDT

TRON Token Sayısı

2018 başlarında piyasaya sürülen TRON, TRX şeklinde kısaltılıyor. Toplam token sayısı 100 milyar, dolaşımdaki token sayısı ise yaklaşık 66 milyar. Birçok borsada işlem görmesi, TRX’i yatırımcılar için oldukça cazip bir hale getiriyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19