Pazartesi, Ocak 25, 2021

Binance Türk Lirası Kullanımı için Papara ile Ortaklığını Duyurdu

Binance, Papara ile Anlaştı! Türk Lirası ile Altcoin Piyasası Başlıyor — haber.coinotag.com
Binance CEO’su CZ, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresinin açılış konuşması sırasında Türk Lirası (TRY) ile kripto para alımının kolaylaştırılması ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik gelişim planları hakkında bilgi paylaştı. Binance, Papara ile Anlaştı! Türk Lirası ile Altcoin Piyasası BaşlıyorBinance Papara ile Türk Pazarına Giriyor — haber.coinotag.com Binance CEO’su CZ, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresinin açılış konuşması sırasında Türk Lirası (TRY) ile kripto para alımının kolaylaştırılması ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik gelişim planları hakkında bilgi paylaştı. 

Binance Türk Lirası Sezonu Başlıyor!

Lider küresel kripto para borsası Binance bugün global ve Türk kullanıcılarını, Kripto Alım ve Satım platformundan yerel para birimiyle doğrudan kripto para satın alınmasına imkan tanıyan TRY geçiş kanalının ön açılışıyla karşılıyor.

Türk Lirası ile Dünyanın En Büyük Altcoin Borsası Deneyimi

Binance, Türkiye merkezli Papara ile ortak çalışacak. Papara, kullanıcıların 16 farklı Türk bankasından havale yaparak TRY ile BNB, BTC, ETH, XRP ve BUSD satın almasına olanak tanıyan yasal düzenlemeye tabi ve güvenli bir ödeme servis sağlayıcısı.

Binance yaptığı bu iş birliğiyle birlikte dünyanın en büyük altcoin borsasına, Türk Lirası imzası da bırakacak.

Binance CEO’su Cz (Changpeng Zhao) “Türkiye, kriptoya karşı hızla artan bir ilginin ve en yüksek taleplerden birinin görüldüğü çok hareketli bir ülke.Türkiye geçtiğimiz yılda ülkenin ekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalmasının ardından hızla kripto paraları benimsedi. Bu da küresel ekonomik piyasalarla korelasyon gösteriyor fakat Türkiye’deki oran komşusu olduğu Avrupa ülkelerinin iki katı”.

binance türk lirası

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Karslı, “Türkiye’deki etkileyici kripto para ve blockchain benimsenme oranı ülkenin genç ve dinamik nüfusunu yansıtıyor. Papara olarak Türk kripto para topluluğuna 2017’den beri hizmet veriyoruz ve bunu Binance’te Türk Lirasını yatırma ve çekmeye imkan tanıyarak devam ettirmekten gurur duyuyoruz” yorumunu yaptı.

Binance ve Papara: Türk Lirası Kullanımı Kolaylığı

Entegrasyon sayesinde kullanıcılar Papara aracılığıyla, bir KYC sürecinin ardından doğrudan TRY yatırıp çekebilecek ve borsa cüzdanlarındaki TRY bakiyeleriyle anında kripto satın alabilecek. Ek fonksiyonlar ve özellikler ileri bir tarihte duyurulacak. 

Papara’nın süreçleri, işlem masraflarıi dahil banka desteği hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:

 • Papara’ya 16 farklı bankadan havale ile para yatırmak ücretsizdir. Daha fazla bilgiye https://www.papara.com/#!/support adresinden ulaşabilirsiniz. 
 • Binance’e yapılan yatırma işlemlerinde en fazla 100 TRY olacak şekilde %1 işlem ücreti alınır.

Papara, kullanıcıların +90 850 340 0 340’ı arayarak ulaşabilecekleri 7/24 hizmet veren bir çağrı merkezine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca [email protected] adresine e-posta göndererek de Papara’ya ulaşabilirler. 

Papara’nın entegrasyonu farklı bölgelerde itibari paralar aracılığıyla hızla ve güvenle kripto para satın alınabilmesi için daha kolay erişim ve daha fazla seçenek sunan Binance’in sayısı artmakta olan ortakları listesine ekleniyor. Binance’in İtibari Para Geçiş Kanalında kripto para almaya ve satmaya yönelik daha fazla bilgi için lütfen https://www.binance.com/en/buy-sell-crypto adresini ziyaret edin.

Buna ek olarak Binance, kendi yerel yetki alanları dahilinde bağımsız olarak çalışan ve itibari para-kripto alım satım hizmetleri sunan ortak platformlarıyla eşleme motoru ve cüzdan teknolojileri lisansını paylaşıyor. Bu ortaklar arasında Binance Uganda, Binance Jersey, Binance Singapur ve yeni açılan Binance US yer alıyor. 

Binance Nedir?

Binance, blockchaini ileri taşıma ve paraya özgürlük sunma asıl misyonuna hizmet eden birkaç farklı koldan oluşan bir blockchain ekosistemidir. Binance Borsası, 180’den fazla ülke ve bölgeden kullanıcısıyla işlem hacmi bazından lider küresel kripto para borsasıdır. Binance ekosistemi Binance Labs (yatırım kolu ve kuluçka), Binance DEX (kendi native, topluluk denetimindeki blockchain yazılım sistemi Binance Chain üzerine inşa edilmiş merkeziyetsiz borsa özelliği), Binance Launchpad (token satış platformu), Binance Academy (eğitim portalı), Binance Research (pazar analizi), Binance Charity Vakfı (kar amacı gütmeyen ve sürdürülebilir yardım için blockchain destekli bağış platformu), Binance X (geliştirici odaklı girişim) ve Trust Wallet’tan (resmi çoklu coin cüzdanı ve dApp tarayıcısı) oluşur. Daha fazla bilgi için  https://www.binance.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Papara Nedir?

Papara arkadaşlarınıza ve ailenize ücretsiz olarak para göndermenin, fiziksel ve dijital ödemeler yapmanın daha iyi bir yoludur. Papara, 16 farklı bankadan havale yaparak para yatırmanıza ve 50.000’den fazla ATM’den nakit yatırmanıza olanak sunar. Papara, kripto para borsalarına güvenli, kolay ve hızlı para transferleri için Türk kripto para topluluğuna 2017’den bu yana hizmet etmektedir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.64
  THYAO.IS₺12.91
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.14
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.41