Diğer

  Trend Çizgisi Nedir ve Nasıl Çizilir?

  Trend Çizgisi Nedir?

  Trend çizgileri piyasanın yönü ile ilgili en net bilgiyi veren teknik analiz araçlarından biridir. Hem düşen piyasalarda hem de yükselen piyasalarda rahatlıkla çizilebilir. Trendlerin yönü piyasanın yönünü gösterir ve bu sayede yatırımcılar trend yönünde işlem alarak hem maksimum kazancı hem de minimum kaybı hedeflerler. Çünkü trend yönünün tersinde alınan işlemler piyasa ile zıtlaşmak demektir ve  bu nedenle bu tarz işlemlerin kayıpla sonuçlanması muhtemeldir. (bknz: Bollinger Bantları Nedir? Bollinger Bantları Nasıl Yorumlanır?)

  Trend Çizgisi Nasıl Çizilir?

  Trend çizgisinin çizimi için en önemli nokta fiyatın trende yapmış olduğu temaslardır. Bir trend çizimi için en az iki temas gereklidir ancak en güvenilir trendler en az üç temastan oluşmaktadır. Bu nedenle en az üç temas barındıran trend çizgileri piyasanın yönü ile ilgili en sağlıklı bilgiyi verirler. Tren çizgisine olan temas arttıkça o trende olan güven artar ve bu durum trendin güçlü bir şekilde devam ettiğini gösterir. Bu şekildeki güçlü trendlerin kırılımı ile fiyat sert hareketler sergileyebilir.

  Trend Nedir 24.06-1

   

  Trend Nedir 24.06-2

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Jason Derulo Satmayacağına Söz Verdiği Halde Solana Temelli Meme Coin’i Sattı

  Amerikalı ünlü şarkıcı Jason Derulo, son zamanlarda...

  SEC’nin Ethereum ETF Onayı Potansiyel Piyasa Yükselişini İşaret Ediyor

  Kripto para dünyası, ABD Menkul...

  Bitcoin Çift Tepe Formasyonuyla Karşı Karşıya: Analistler 50.000 Dolara Düşüş Öngörüyor

  Bitcoin'in mevcut piyasa dinamikleri, karmaşık bir dalgalanma modeli sergiliyor...

  VanEck, Önemli Bir Düzenleyici Başvuru ile ABD Ethereum ETF’lerinin Yakında Başlatılacağını Bildiriyor

  Önemli bir gelişme olarak, VanEck’in son düzenleyici başvurusu, ABD'de...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Efsanevi Kripto Para Öncüsü Hal Finney Kimdir? Bitcoin, Hal Finney ve Satoshi İlişkisi

  Hal Finney, Bitcoin ve kripto para teknolojisinin öncüsü olarak tanınır. Bu makale, Finney'in yaşamı, kariyeri ve Bitcoin'e katkılarına dair detaylı bir bakış sunuyor.

  GOMDori Nedir ve GOMD Nasıl Satın Alınır?

  GOMDori (GOMD), benzersiz ekonomik modeli ile küresel e-ticarette bir dönüşüm yaratan çığır açan bir kripto para projesini keşfedin, kullanıcıların satın alma ve satış işlemlerinden ödül almasını sağlar.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.