Diğer
  Ana SayfaRehberTrend Çizgisi Nedir ve Nasıl Çizilir?

  Trend Çizgisi Nedir ve Nasıl Çizilir?

  -

  Trend Çizgisi Nedir?

  Trend çizgileri piyasanın yönü ile ilgili en net bilgiyi veren teknik analiz araçlarından biridir. Hem düşen piyasalarda hem de yükselen piyasalarda rahatlıkla çizilebilir. Trendlerin yönü piyasanın yönünü gösterir ve bu sayede yatırımcılar trend yönünde işlem alarak hem maksimum kazancı hem de minimum kaybı hedeflerler. Çünkü trend yönünün tersinde alınan işlemler piyasa ile zıtlaşmak demektir ve  bu nedenle bu tarz işlemlerin kayıpla sonuçlanması muhtemeldir. (bknz: Bollinger Bantları Nedir? Bollinger Bantları Nasıl Yorumlanır?)

  Trend Çizgisi Nasıl Çizilir?

  Trend çizgisinin çizimi için en önemli nokta fiyatın trende yapmış olduğu temaslardır. Bir trend çizimi için en az iki temas gereklidir ancak en güvenilir trendler en az üç temastan oluşmaktadır. Bu nedenle en az üç temas barındıran trend çizgileri piyasanın yönü ile ilgili en sağlıklı bilgiyi verirler. Tren çizgisine olan temas arttıkça o trende olan güven artar ve bu durum trendin güçlü bir şekilde devam ettiğini gösterir. Bu şekildeki güçlü trendlerin kırılımı ile fiyat sert hareketler sergileyebilir.

  Trend Nedir 24.06-1

   

  Trend Nedir 24.06-2

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler