Diğer

  Toncoin (TON) Nedir? Amaçları Nelerdir?

  Telegram uygulamasının kurucuları tarafından ortaya çıkarılan Toncoin projesinin ne olduğunu ve amaçlarını inceleyelim.

  Toncoin Nedir?

  Ton Coin

  TON, Telegram tarafından milyarlarca kişiye sunulmak için oluşturulmuş merkeziyetsiz bir layer-1 blok zinciridir. Hızlı işlemler, düşük ücretler ve kullanımı kolay uygulamalar ile hem çevre hem de kullanıcı dostu olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) mekanizmalarına sahip, Ethereum tabanlı bir projedir (bknz: Proof of Work (PoW) Nedir ve Ne İşe Yarar?  – Proof of Stake (PoS) Nedir ve Ne İşe Yarar?).TON ağı, mevcut tüm blok zincirlerinin birleştirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Böylece ağlar arası işlemlerin düşük ücretlerle hızlı bir şekilde yapılabilmesini hedeflemektir.

  Toncoin’in Hedefleri Nedir?

  • Merkeziyetsiz bir depolama alanı, anında ödemeler ve DNS gibi özellikleriyle benzersiz bir Web 3.0 ortaya çıkarmak
  • Kendi bünyesinde barındırdığı uygulamalar içerisinde ödeme aracı olarak kullanılmak
  • Ton Light cüzdanları ile kullanıcılarının bakiyelerini güvenli bir şekilde saklayabilmek
  • TON DNS ile hesaplara, akıllı sözleşmelere ve sunulan hizmetlere isimler atanmasını sağlamak
  • Ton Proxy ile IP adreslerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak

  Toncoin Nereden Alınır?

  Maksimum arzı 5 milyar ve dolaşımda olan arzı ise 1.22 milyar olan Toncoin’in şu anki değeri yaklaşık olarak 1,22 dolardır. Hem merkezi borsalarda hem de merkeziyetsiz borsalarda işlem görmektedir. Şu an Binance ve Coinbase’de bulunmasa da FTX, Gate.io, MEXC, OKX ve CoinEx borsalarında işlem görmektedir. Ayrıca merkeziyetsiz bir borsa olan UniSwap borsası üzerinden de alınıp satılabilmektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug
  Mücahit Olug, 25 yaşında ve Gazi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Kripto para piyasasını 2 yıldır yakından takip ediyor ve analizlerini Coin Otağ takipçileriyle paylaşıyor.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.

  Binance Copy Trade Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar!

  Binance, dünyanın en büyük kripto borsasında başlatılan Copy Trading nedir? Nasıl kullanılır? Tüm detaylar!

  Copy Trade Rehberi: Copy Trade Nedir? Nasıl Çalışır?

  Kripto para alım satımındaki sistemler geliştikçe, yatırımcıların işini daha da kolaylaştıran sistemler oluşmaktadır, bunlardan biri de Copy Trade! Kripto copy trade'i nedir? Tüm detaylarıyla!