TikTok Ethereum Tabanlı Şirket Audius İle Ortaklık Kurdu

audius-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

TikTok, Spotify ve diğer ana müzik akışı platformları yerine Audius ile ortak olmayı seçti. AUDIO ismiyle borsalarda listelenen token olarak da bilinmekte. Coinmarketcap değerlerine göre AUDIO 222. sırada, 1.67 dolardan işlem görüyor.

 Audius Nasıl Bu Kadar Büyüdü!

audius-tiktok

Rolling Stone’un raporlarına göre, yakın zamanda dünyanın en çok indirilen uygulaması haline gelen TikTok; müzik akışı alanında ilk ortağı olarak blockchain tabanlı proje Audius oldu. Bu sayede uygulamada bulunan alanda müzik söylemek isteyen sanatçılar, söyledikleri müzikleri “TikTok Sesleri” bölümü altında yayınlayabilecekler.

Audius uygulaması başlangıçta Ethereum tabanlı POA ağında başladı. Ekim ayında proje rakip Solana’yu geçti. Bu ayın başlarında, aylık beş milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu ve bu da onu blok zincir teknolojisiyle desteklenen en yaygın kullanılan uygulamalardan biri haline getirdi.

Uygulama, az bilinen sayısız sanatçının yanı sıra, DJ Skrillex gibi bazı büyük isimleri de çekmeyi başardı.  Yaklaşık 365 milyon aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük müzik akışı platformu olan Spotify; müzisyenlere düşük ücret ödediği için sürekli eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Bu sırada, Audius, içerik oluşturucuların doğrudan ödeme yapmak yerine para kazanma konusunda bazı kurallar belirledi. Müzisyenler, stake yoluyla kazanç elde ediyor ve stake karşılığı AUDIO tokene sahip oluyor.

Mart ayında Audius, aynı zamanda bir para kazanma aracı olarak da hizmet edebilecek. Ayrıca kurucu Forrest Browning, çoğu kullanıcıların bu alt yapıdan haberi olmadığını söyledi. Yaptığı açıklamada;

“Kullanıcılarımızın belki de yüzde 95’inin bu zincir yapısı hakkında hiçbir fikri olmadığını söyleyebilirim.” dedi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster