Microsoft’ta Blockchain Dönemi Başlıyor!

blockchain-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Microsoft’un yazılım geliştiricileri korsanla mücadele etmek için yeni yöntem ve çözümler üretiyor. Bu yöntem ve çözümlerden birisi olarak da blockchain hizmetini kullanılması olarak gösteriliyor. Peki neden blockchain? Korsan yapılara karşı ne gibi bir etkisi var?

Blokchain Hizmeti Geleceğin Sistemi!

microsoft

Microsoft, Windows işletim sistemi ve Office paketleri sistemlerini korsan yazılımcılardan her zaman korumaya çalışmıştır. Bu nedenle, her iki ürünün geliştiricisi olan Microsoft’ta korsanlıkla mücadele önlemleri oluşturmak için her zaman bütçe ve yeni çözümler üretmeye çalışmaktadır.

Microsoft’un araştırma departmanı tarafından yayınlanan yeni bir makalede; Alibaba ve Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacıların katılımıyla Redmond merkezli yazılım devi, korsanlıkla mücadele kampanyalarını desteklemek için blok zinciri tabanlı bir sistem üzerinde çalıştı.

Araştırma başlığı olarak Argus ismini seçen araştırmacılar, blok zinciri sisteminin şeffaf olarak hizmet vermesi dikkatlerini çeken ilk element olduğunu söylüyor. Ethereum blockchaini üzerine inşa edilen Argus, korsan yazılımcıların verilerini açık ve anonim şeklinde toplar.  Verileri korurken güvenilir bir teşvik mekanizması sağlamayı amaçlar.

Blockchain Ağ Ücretleri Ne Kadar Olacak?

Ethereum ağ ücretleri konusuna da değinilen bu makalede, ekibin birkaç kriptografik işlemi optimize ettiğini açıkladı. Bu sayede korsanların bildirim maliyeti, yaklaşık 14 ETH’lik bir transfer işlem ücretine denk geldiği söyleniyor. Eğer optimize edilmeden bildirimler raporlanırsa transfer ücreti binlerce ETH fiyatına denk gelmekte.

Peki bu sistemi ileride diğer yazılım şirketleri de kullanmaya başlar mı? Transfer ücretlerindeki optimizasyonlar yenilendikçe geleceğin sistemi blok zincirleri üzerine mi kurulur? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster