Uganda Blockchain Derneği, Kripto Düzenleme Çerçevesinin Oluşturulması Çağrısını Onayladı.

143

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Uganda Blockchain Derneği’nin (BAU) bir yönetim kurulu üyesi; Uganda’nın blok zinciri topluluğu, yetkililere son zamanlarda bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve oluşturma çağrısını memnuniyetle karşıladı. Üye Süleyman Murunga, böyle bir çerçevenin “yatırımcı güveni yaratacağını ve yenilikçilerin katılımını artıracağını” açıklıyor.

35

Uganda’nın FIA’sından Kripto Çerçevesi Çağrısı

FIA, yalnızca birkaç kripto kuruluşunun gönüllü olarak kaydolduğunu kaydettikten sonra; kripto para birimlerinin düzenlenmesi için çağrı yapma adımını attı.

Bu arada Murunga, FIA’nın çağrısını kabul etmiş gibi gözüksede; henüz bu cephede kayda değer bir hareket olmadığını söyledi. Açıkladı: “[The] Bank of Uganda hala ödeme hizmeti sağlayıcısı [PSP] yönergelerinin uygulanmasına odaklanıyor ve şu anda kripto ile uğraşamaz.”

Murunga tarafından önerildiği gibi; merkez bankası şimdiye kadar bir kripto düzenleyici çerçeve oluşturmadan önce PSP yönergelerinin uygulanmasına öncelik verdi. Bu, Uganda medyasında merkez bankasının mobil para hizmeti sağlayıcılarının düzenlemesini devraldığını öne süren bir raporla kanıtlanmıştır .

Ugandalı yetkililerin, sözde PSP yönergelerinin uygulanması tamamlandıktan sonra dikkatlerini kripto para birimlerine çevirip çevirmeyeceklerini göreceğiz.

Uganda Blockchain Derneği’nin kriptoları düzenleme çağrısını onaylamasına katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster