Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriTHORChain (RUNE) Tarafında Yükseliş Başlıyor mu?

  THORChain (RUNE) Tarafında Yükseliş Başlıyor mu?

  -

  THORChain (RUNE) geçtiğimiz günlerde Bitcoin tarafında yaşanan büyük yükselişe tepkisiz kalmadı. Bunun karşılığında %36’lık bir yükseliş yaşadı. Trend kırılımını başarı ile tamamlayan THORChain (RUNE) için pivot noktalarımıza bakalım.

  Orta Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

  RUNE-02.07-

  Günlük grafikte baktığımızda trendimizin hacimli bir şekilde kırıldığını görebiliriz. Bunun yanına EMA100 kırılımı da gerçekleşmiş. Şuan ise fiyatımızın direncimizi test ettiğini fakat kıramadığını görüyoruz. Bunu 2 gündür hacim ortalamasının üzerine çıkılmamasına bağlayabiliriz.

  Düşüş senaryosunda ilk önce bizi bekleyen desteğimiz 4.622 dolar seviyelerinde bulunuyor. Destek altına düşülmesi durumunda bizi EMA100 karşılayacak. EMA100’ün aşağı doğru kırılması durumunda bizi bekleyen minör desteğimiz 4.200 dolar seviyesi olacaktır. Bir altında ise majör destek olarak kabul edebileceğimiz 3.556 – 3.355 aralığı var. Yukarı yönlü olası bir hareket için ilk direncimiz hemen üstümüzde yer alan 5.076 bölgesidir. Bu direncimizin kırılımı sonrasında bizi güçlü olarak nitelendirebileceğimiz 5.795 direncimiz beklemektedir.

  Destek noktaları: 4.622 – 3.556 – 3.355

  Direnç noktaları: 5.076 – 5.795

  Kısa Vadeli Yükseliş Trendi Devam Edecek mi?

  RUNE 02.07 2

  4 saatlik grafikte inceleyecek olursak kısa vadeli bir yükseliş trendi başlangıcı olduğunu ve regüle bölgesinden çıktığını söyleyebiliriz. EMA100 üzerine çıkılması ve direncin kırılmaya çalışılması pozitif yorum yapmamıza sebep olabilir. Fiyat EMA100 üzerinde kaldığı sürece kısa vadede korkmamız gereken bir görüntü söz konusu değil. EMA100 retesti mümkün gözüküyor direnci kırmak için yeterli tepki alınmadı.

  Olası düşüş senaryosunda ilk olarak altımızda 4.675 desteği bulunmakta. Hemen altında EMA100 büyük bir destek rolü oynuyor. EMA100’ün aşağı doğru kırılması sonucunda alttaki regüle bölgesinin hemen üstüne denk gelen 4.382 bölgesi yer alıyor. Bu bölgenin kaybının söz konusu olması durumunda fiyatımız 4.267 desteğimizi tekrar test etmek isteyecektir. Yukarı yönlü hareket oluşması durumunda izlememiz gereken direnç seviyesi 5.074 – 5.123 dolar bölgesidir. Sonrasında ise karşımıza iki tane güçlü direnç çıkacak. Bunlardan ilki olan 5.511 bölgesinin kırılımı sonrası fiyatımız 5.772 direncine hareket etmesi muhtemeldir.

  Destek noktaları: 4.675 – 4.382 – 4.267

  Direnç noktaları: 5.074 – 5.123 – 5.511

  RUNE İçin Kısa Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

  RUNE-02.07-3

  Saatlik grafiğimize baktığımızda bizi yükselen üçgen formasyonu karşılıyor. Ufak bir hatırlatma olarak yükselen üçgen formasyonu piyasanın geldiği yön doğrultusunda hareket edeceğini gösterir. Formasyon hala tamamen doğrulanmış değil. Üçgende kırılım beklenip ve ona göre işleme girilmelidir. Son olarak yükseliş için fiyatımızın izlemesi gereken yolu belirttik.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Alp Ataberk DEMİRCİ
  Alp Ataberk DEMİRCİ
  Alp Ataberk Demirci, 22 yaşında Kocaeli Üniversitesi'nde Fizik okuyor. Kripto paralar, hisse senetleri ve vadeli işlemlerle yakından ilgilenen Demirci, şimdilerde fikirlerini Coin Otağ ile paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler