The Sandbox (SAND) Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek mi?

The Sandbox (SAND)

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

The Sandbox (SAND), düşüş trendinde hareket etmeye devam ediyor. Dün gece SAND’ın fiyatı aniden düşmeye başladı ve 4,6 dolara geriledi. Bugün SAND tekrardan 4 saatlik grafikte kırmızı mum yaktı. Daha küçük ölçekte baktığımızda, fiyat dalgalanmalarını bariz şekilde görüyoruz. An itibariyle ise 4,5 dolar seviyelerine gerilemiş durumda. Piyasa değerine göre 36. sırada yer alan bu altcoinin destek ve direnç noktalarını inceleyelim.

SAND 4 Saatlik Grafikte Fiyat Analizi!

SAND-02.10-1

SAND, piyasa volatilitesinin düşen bir trend izlediğini ortaya koyuyor. Daha az oynaklık, daha az fiyat değişikliği olasılığı anlamına gelir. SAND fiyatı, Bollinger bandının daralması sonucunda git gide sıkışıyor. Sonuç olarak, Bollinger bandının üst sınırı, bu altcoin için en güçlü direnci olan 4,8 dolarda bulunuyor. Bunun aksine, Bollinger bandının alt çizgisi en güçlü desteği temsil eden 4,4 dolarda bulunuyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 51 seviyesinde olması henüz gidiş yönüne karar verme aşamasında olduğunu gösteriyor. RSI, fiyatın istikrar yaşadığını gösteren doğrusal bir yön izliyor gibi görünüyor. Satış ve satın alma faaliyetlerinin denkliği nedeniyle RSI seviyesi orta bölgede bulunuyor.

Orta Vadeli Senaryolar Neler?

SAND-02.10-2

Bollinger bandının üst çizgisi genelde direnç bölgesi sayıldığından, günlük grafikte SAND için en güçlü direnç bölgesi 5 dolar seviyesi olarak görünüyor. Genelde Bollinger bandının alt kısmı ise destek görevi görmektedir. SAND için destek bölgelerinden birisi 2,6 dolar olarak görünüyor

Diğer bir gösterge olan RSI’a baktığımızda ise 55 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Bu, kripto para biriminin istikrarlı olduğunu ve nötr bölgeye düştüğünü gösterir. RSI, SAND düşmeye devam ettiği için 61 seviyesinden gerilemeye devam ediyor. Satış baskısı nedeniyle de RSI puanı düşmeye devam ediyor.

Metaverse projeleri arasında yıldızı parlayan bir proje olan The Sandbox, uzun süren bir zorlu süreçten sonra büyük bir patlama gerçekleştirmişti. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8 dolar civarından yaklaşık  yüzde 45 düştü. Buna rağmen yükselişinin ve popülerliğinin devam edip etmeyeceği tartışılan bir konu olmaktadır. Tahmin edilen kadarıyla bu yıl, metaverse yılı olacağı için Fed’in faiz artırımının metaverse sektörünü etkileyip etkilemeyeceği de tamamen merak konusu.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster