The Graph (GRT) Alım Seviyesinde mi?

Uzun süredir düşüş trendinde işlem gören GRT için destek ve direnç seviyelerinin nereler olduğunu inceleyelim.
analiz-5

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

GRT Düşen Trendi Kırabilecek mi?

GRT -02.25-1

Hem uzun vadeli hem de kısa vadeli görünümde düşen bir trendde işlem gören GRT fiyatı, gittikçe sıkışmaya devam ediyor. Bu sıkışmanın sonunda patlama gerçekleşebilir. Ancak yönünün neresi olduğuna genel piyasa hareketleri karar verecektir. Kısa vadeli bir trende göz attığımızda kasım ayından beri düşüş kaydettiğini görüyoruz. Bu düşüşün sonlanması için piyasadaki olumsuz havanın dağılması gerekiyor.

Bollinger bandı kısmına baktığımızda, alt bandı kırdığını görüyoruz. Bu kırılım sonrasında genellikle yukarı yönlü tepki alması muhtemeldir. Alt bant ile trendin desteği örtüştüğü için buradan güçlü bir tepki almış. Bıraktığı tasfiye iğnesinden sonra yukarı yönlü harekete geçiyor gibi görünüyor. Şimdilik ilk hedefi 0,42 dolardan bulunan orta bandın olduğu seviyedir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

GRT -02.25-2

Destek ve direnç seviyelerini ele aldığımızda, önemli bir desteğe iğne attığını görüyoruz. Fibonacci göstergesine göre, Fib 1,618 seviyesinde bulunan 0,3 dolar bölgesi güçlü destek alanı olarak görülüyor. Buradan da aşağı yönlü hareketine devam ederse 0,12 dolardaki dip seviyesine kadar gerileyebilir. Bu senaryonun gerçekleşmesi için ayı sezonuna girmiş olmamız gerekiyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki olaylardan kaynaklı olarak piyasada düşüş görsek de henüz bir ayı piyasasına girdiğimiz söylenemez.

Direnç seviyelerine baktığımızda, 0,53 dolarda bulunan direnci neredeyse iki kere deneyerek şimdiki destek bölgesine gerilemiş. İlk aşamada bu seviyeyi kırması gerekiyor ve bunu yapabilmesi içinse yaklaşık olarak yüzde 53’lük bir artış gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu bölgeyi kırdıktan sonra destek olarak doğrularsa, 0,65 dolardaki Fib 0,786 direnç seviyesini kolaylıkla kırabilir. Ancak sonrasında 0,76 dolarda çok güçlü bir direnci bulunuyor. Bunlardan farklı olarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilmesi için yüzde 724’lük bir artış kaydetmesi gerektiğinden, bunu boğa sezonuna girdiğinde gerçekleştirmesi olası görünüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster