Stellar (XLM) İçin Olası Senaryolar Neler?

XLM-STELLAR-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çok eski bir proje olmasına rağmen popülerliğini koruyan XLM, piyasa değerine göre olan sıralamada 30. sırada yer almaktadır. Bazı yatırımcılar Stellar’ı, Ripple’ın rakibi olarak tanımlamaktadır. Çok ucuza transferler yapmayı sağladığı için ilgiyi sürekli üzerinde tutmaktadır. Küçük bir bilgi verecek olursak, Stellar’ın borsa kodunda “Lümen” kelimesinin kısaltması olarak XLM kullanılmıştır. Son 24 saatte yüzde 5 yükseldi. Bugün sizler için, XLM için geçerli olabilecek olası senaryoları, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

XLM Hangi Senaryoları Gerçekleştirebilir?

XLM -02.23-1

Kesik sarı çizgiler ile gösterilen düşüş trendinde işlem gören XLM, tekrardan üst çizgiye doğru ilerlemeye çalışıyor. Geçen seneden beri bu alanda işlem gördüğü için, üst çizgiyi kırmakta zorlanabilir. Ancak alanın gittikçe daralması büyük bir oynaklığın yaşanacağı anlamına da gelebilir. Bu oynaklığın sonucunda aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü hareketin gerçekleşeceği kesin olarak bilinmemektedir. Bu yüzden yeşil ve kırmızı oklar ile olası senaryolarda ulaşacağı potansiyel seviyeleri belirledik.

Yükseliş durumunda önemli seviyelerinden birisi olan 0,44 dolara yükselebilir. Bu da yüzde 129’luk bir yükseliş anlamına geliyor. Düşüş durumunda ise, yüzde 65 düşüş kaydederek 0,06 dolara kadar geri çekilebilir. Stellar, çalışanların ödemelerini yapmak için sürekli coin bastığı için bu enflasyonist bir düzene sebep olduğundan yükselişin sürdürülebilir olması oldukça zordur.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

XLM -02.23-2

Uzun vadeli bir yapıda baktığımızda, 0,17 dolardan iki kere tepki alarak yükselişe geçtiğini görüyoruz. Şu anda önünde eski destek seviyesi, direnç olarak bulunuyor. Çok güçlü görünmediği için bu 0,199 dolardaki direnci aşarak 0,25 dolara kadar yükselebilir. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi kırılımın yukarı yönlü olması sonucunda 0,44 dolara kadar da ulaşma ihtimali bulunuyor.

Düşüş senaryosu üzerinde durduğumuzda, tekrardan 0,17 dolardaki desteğe gerileyebilir. Burada tutunamaması durumunda önünde geniş bir alan bulunduğu için 0,12 dolara kadar da düşme ihtimali bulunuyor. Ayrıca olası ayı piyasasında, 0,07 dolara kadar da düşüş kaydedebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster