Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriMaker (MKR) Alçalan Takoz Formasyonunun Hedefi Neresi?

  Maker (MKR) Alçalan Takoz Formasyonunun Hedefi Neresi?

  -

  Yüksek fiyatlardan işlem görmesine rağmen hala ilgiyi üzerine çekebilen MKR, alçalan takoz formasyonu oluşturuyor. Bu formasyonun başarıyla tamamlanması durumunda yükseliş beklenmektedir. Ayrıca DAI isimli bir stabilcoin dağıtıcısı olduğu için de oldukça ilgi görmeye devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 8 yükseldi. Bunlardan farklı olarak, toplam piyasa arzının 1 milyon civarında bulunması sebebiyle de fiyatı oldukça yüksek seviyelerde seyrediyor. Bugün sizler için Maker’ın gerçekleştirmeye çalıştığı alçalan takoz formasyonunu, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

  MKR Alçalan Takozu Başarıyla Tamamlayacak mı?

  MKR 02.23-1

  Günlük grafikte baktığımızda, geçen sene mayıs ayında gerçekleşen çöküşten bu yana alçalan takoz formasyonu oluşturuyor. Bu formasyonda genel olarak yükseliş beklenebileceği için, potansiyel olarak yeşil ok ile gösterdiğimiz hareketi gerçekleştirme ihtimali bulunuyor. Ancak kırılım sonrasında anında böyle bir hareket gerçekleştirmesi zor olduğundan dirençlere takılabilir. Bu tahminde, ok, direkt olarak ana hedefe uzatılmıştır.

  Yüksek fiyatı nedeniyle perakende yatırımcıların ilgisini çekmediği için hacim olarak da geri düşmüş durumda. Zamanla bu hacmin toparlanması ve ardından piyasa değerinin artmasıyla beraber tekrardan popülerliğine kavuşabilir. Kesik sarı çizgiler ile gösterilen alandan çıkması da bu dönemde zor görünüyor. Olası boğa sezonunda bu hareketi kolaylıkla gerçekleştirebilir.

  Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  MKR 02.23-2

  Fibonacci göstergesine bakarak destek ve dirençleri belirlediğimizde, 1.616 dolar ile ikili dip oluşturduğunu görüyoruz. Bu da yükselişin devam edeceği anlamına gelebilir. Ancak olası ayı piyasasında ise, düşüş, 921 dolara kadar gerçekleşebilir. Hatta önceki ayı piyasasında yaklaşık yüzde 80 düştüğü için yine aynı senaryoda 484 dolara kadar gerilemesi mümkün olabilir.

  Direnç bölgelerine baktığımızda, 1.964 dolarda bir zayıf direncinin olduğu görülüyor. Eğer ki bu ikili dip gerçekleşirse o zaman bu seviyeyi hiç zorlanmadan kırabilir. Ancak Fib 0,618 bölgesinde bulunan 2.288 dolara ulaşabilir. Bu da yüzde 25’lik bir artışa tekabül etmektedir. Boğaların hakim olduğu piyasada, 3.239 dolar ve 4.000 dolarda bulunan direnç seviyelerini de kolaylıkla kırabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Basri Caneri
  Basri Caneri
  Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler