SXP Coin Tarafında Boğa Formasyonu Gözükmekte!

analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

SXP coin yani Swipe’ın günlük grafiği incelendiği zaman ikili dip yapısıyla karşılaşmak mümkün. Bu yapının hedeflerini tamamlaması için ilk önce düşen trendin üzerine çıkılması lazımdır.

Orta Vadede İkili Dip Görünümü Mevcut!

SXP coin 02.23 1

Altcoin tarafında düşen trend bölgesinden gelen satış baskısı ile majör destek seviyesinin altına iğne atıldığı görülmekte. Bu iki iğneyi de likidite arayışı olarak değerlendirebiliriz. Eğer ikili dip formasyonu çalışacak ise trend kırılımı kesinlikle gereklidir.

Aşağı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin için ilk destek 1,187 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Ayıların bu bölgede oluşturacağı satış baskısı sonrasında SXP fiyatı tekrardan 1,050 dolar altına düşebilir. Bu seviyenin altında fiyat hareketleri gerçekleşmesi durumunda altcoin için yeni dip seviyelerinin konuşulması mümkün olabilir. Aşağı yönlü hareketin devamı durumunda ise 0,727 dolar seviyesi destek görevi görecektir. Yukarı yönlü oluşacak fiyat hareketlerinde ise altcoin için ilk direnç 1,403 dolar seviyesindedir. Bu seviye hem yatay direnç hem de trend direnci görevi görecektir, bu bölgenin aşılması için ortalama üzerinde hacim gerekmektedir. Direncin desteğe dönüşmesi ve alımların artması durumunda 1,722 dolar seviyelerine kadar yükselişi söz konusu olabilir. Bu bölgenin üzerine oluşacak fiyat hareketleri ve boğaların alım baskısı sonucunda SXP coin tekrardan 1,950 dolar seviyelerinde işlem görebilir.

Destek noktaları: 1,187 – 1,050 – 0,727

Direnç noktaları: 1,403 – 1,722 – 1,950

SXP İçin Kısa Vadeli Yeni Dip Bölgesi Oluştu mu?

SXP coin 02.23 1

Altcoin tarafında 4 saatlik grafikte dip bölge desteği olarak sayabileceğimiz aralık içerisinde mum kapanışı gerçekleşmiş fakat tekrardan yukarı yönlü sert bir hareket izlemiş. Bir önceki bu bölgenin test edildiği sırada bu bölgenin dışında kapanış gerçekleşmişti. EMA100 bölgesinin hacimli bir şekilde aşılması düşen trendin kırılmaya çalışılmasına sebebiyet verebilir.

Aşağı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin için ilk destek şu an için yeni kırılımının gerçekleştiği 1,304 dolar seviyesidir. Bu bölgenin altında kalınması durumunda fiyat 1,215 dolar seviyelerine doğru geri çekilme yaşayabilir. Ayıların bu seviyede satış baskısı oluşturması durumunda 1,142-1,111 dolar aralığındaki destek bölgesine kadar düşüşü mümkün olabilir. Yukarı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda şu anda kırılımı gerçekleşen direnci saymazsak ilk direnç 1,418 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Bu seviye üzerinde gerçekleşecek fiyat hareketleri altcoin tarafına düşen trend kırılımı olarak yansıyacaktır. Fiyatın düşen trend üzerinde kalması ve alım baskısının artması durumunda 1,505 dolar seviyesi direnç görevi görecektir. Bu bölge üzerinde oluşacak fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin için tekrardan 1,573 dolar seviyeleri söz konusu olabilir.

Destek noktaları: 1,304 – 1,215 – 1,142 – 1,111

Direnç noktaları: 1,418 – 1,505 – 1,573

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster