Son Dakika: PolyNetwork Rekor Kıran Hack Saldırısına Maruz Kaldı: Kayıp Büyük!

Hack

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Birlikte çalışabilirlik protokolü PolyNetwork bugün bir hack saldırısına maruz kaldı. Saldırgan en az 611 milyon dolarlık kripto para çaldı. Bu saldırı DeFi tarihinin en büyük saldırısı oldu.

Platformun geliştiricileri, çok zincirli birlikte çalışabilirlik protokolü PolyNetwork’ün bugün bir hack saldırısın uğradığını bildirdi. Bu saldırının yaklaşık 611milyon dolar değerinde çeşitli kripto para birimlerinin kaybına yol açtığını ortaya koydu.

Geliştiricilerden Kara Liste Çağrısı Geldi!

Geliştiriciler PolyNetwork’ün Telegram kanalında da ”Polynetwork, Binance coin, Ethereum, Polygon saldırıya uğradığımızı duyurmaktan üzüntülüyüz” dedi.

olynetwork-1

Yöteciler etkilenen blockchain ve kripto borsalarının madencilerini yukarıdaki adreslerden gelen kriptoları kara listeye almaya çağırıyoruz.

Duyuruya göre, şu anda saldırganlara ait olduğu iddia edilen bilinen üç adres var. Bunlar: Ethereum (şu anda 264,8 milyon dolar değerinde kriptoya sahip), Binance Smart Chain (250,8 milyon dolar) ve Polygon (85 milyon dolar).

Bu nedenle, bu şimdiye kadarki en büyük kripto para birimi hack saldırısı olabilir. Bir önceki rekor, Ocak 2018’de bilgisayar korsanlarına yaklaşık 530 milyon dolar kaybeden Exchange Coincheck tarafından tutuldu.

Etkilenen Başka Projelerde Olabilir

Dahası, PolyNetwork birlikte çalışabilirlik protokolü olduğundan, PolyNetwork kullanan ve etkilenen başka projeler de olabilir. Protokolün web sitesinde entegre olduğu düzinelerce başka kripto projesi bulunmaktadır.

Hack saldırısının yaklaşık 265 milyon dolarlık kısmı Ethereum ağı, 251 milyon dolarlık kısmı Binance Smart Chain, 85 milyon dolarlık kısmı ise Polygon kaynaklı olduğu açıklandı.

Çalınan varlıklar arasında $WBTC, $WETH, $USDC, $USDT, $BUSD, $DAO, $UNI, $SHIB, $BNB gibi kripto paralar bulunuyor. Binance CEO’su ellerinden gelebildiği kadar yardım ettiğini söylerken, Tether CTO’su saldırıdan etkilenen $USDT’lere el koyduğunu açıkladı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster