Ana SayfaHaberSilvergate'den Sonra Silicon Valley Bank Kendini Satmayı Düşünüyor; Sırada Kim Var?

Silvergate’den Sonra Silicon Valley Bank Kendini Satmayı Düşünüyor; Sırada Kim Var?

-

Bir önde gelen ABD finans kurumu olan Silicon Valley Bank, ciddi miktarda yeni fon toplamayı başaramayarak kendisini satmayı düşünürken, faaliyetlerini sonlandırmaya hazırlanıyor.

Yatırımlarla desteklenen şirketler için önde gelen banka olan SVB, kendisini sürdürmek için ekstra fon toplamaya çalışırken, müşterilerinin nakit yakımının da nedenlerinden biri olduğunu iddia etti.

Silicon Valley Bank Potansiyel Satışını Açıklıyor

Yükselen faiz oranları, resesyon olasılığı ve ilk halka arzlarının düşüşü nedeniyle, erken aşamalı şirketlerin artık daha fazla sermaye çekmesi giderek zorlaşıyor. Bu, SVB gibi kurumlardan mevduat çekmeye başlayan müşterilerin olduğu rapor edildi.

Silikon Valley Bank (SVB), Çarşamba günü açıklanan detaylara göre, toplam 1,25 milyar dolarlık ortak hisse senedi ve 500 milyon dolarlık konvertibl özel hisse senedi satmayı planlıyordu. Bir düzenleyici bildirime göre, SVB, aynı zamanda, yatırım şirketi General Atlantic ile 500 milyon dolar değerinde ortak hisse senedi satışına varmış olduğunu da açıkladı. Ancak, bu anlaşmanın diğer ortak hisse senedi ihracının başarılı bir şekilde tamamlanmasına bağlı olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Joe Biden Kripto Para Madencileri için Yüzde 30 Vergi Öneriyor

BREAKING: SVB Financial, fon toplama girişimlerinin başarısız olmasından sonra satış konuşmalarına girdiği kaynaklarının söylediği gibi (via @DavidFaber)

SVB’nin Çarşamba akşamı yaptığı açıklamadan sonra, 2 milyar doların üzerinde sermaye toplamayı amaçladıklarını açıklamasından sonra, Silicon Valley Bank (SIVB) hisselerinin üzerindeki değer 60% düştü. Cuma premarket ticaretinde, hisse fiyatı daha da 60% düştü. Şu anda durumlarına göre, SIVB hisselerinin işlemi artan volatilite nedeniyle durduruldu.

SVB’den Sonra Kim Gelecek?

Silvergate ve Silicon Valley Bank’ın ardından, piyasa katılımcıları ve uzmanlar, ABD yetkililerinin sıkı denetiminde bulunan First Republic Bank’ın benzer bir kaderle karşı karşıya kalabileceğini tahmin ediyor. San Francisco’da merkezi bulunan First Republic, zengin bireyler ve işletme sahiplerine hizmet veriyor. Bu müşteriler, banka hesaplarından para çekmeye başlamıştır ve daha iyi faiz oranlarına sahip Treasury ve diğer ürünler aramaktadır.

GÜNCELLEME: FDIC ve diğer kurumların First Republic Bank $FRC üzerinde sıkı bir gözlem altında tuttuğunu duyuyoruz.

First Republic’ın tuttuğu mevduatların 2022 yılına göre önceki yıla göre %13 artmasına rağmen, bu mevduatlar için banka daha fazla ödemek zorunda kaldı ve bu da şirketin karlılık istatistiklerini olumsuz etkiledi.

SVB’nin yaptığı harekete çok benzeyen bir hareket olarak, banka son olarak, menkul kıymetler portföyünün önemli kısımlarının satışından sonra yeni fon toplamaya çalışacağını açıkladı. Piyasaların açılmasından sonra, First Republic (FRC) hisselerinin değeri yüzde 50’nin üzerinde düştü ve daha sonra işlemler durduruldu.

Son Dakika

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler