Ana SayfaKripto Para AnalizleriRipple (XRP) Yükselişi Hangi Seviyeye Kadar Sürecek?

Ripple (XRP) Yükselişi Hangi Seviyeye Kadar Sürecek?

-

Direnç seviyesine yaklaşan XRP için kısa ve orta vadeli analizler yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Ripple (XRP) Kısa Vadeli Fiyat Analizi

ripple87

Anlık olarak 0.38923 dolardan işlem gören XRP direnç seviyesini test etmektedir. Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.39483 dolar daha öncesinde de bir çok kez test edilmiştir. Bu nedenle buradan bir çekilme görmemiz oldukça muhtemeldir. Çünkü gelecek kar işlemleri fiyatı destek seviyesine götürmek isteyecektir.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz bölge 0.33768 dolardır. Daha öncesinde de bir çok kez test edilen bu seviye alım bölgesi olarak takip ediliyor. Çünkü grafiktede gözüktüğü üzere fiyatın destek seviyesinden pozitif işlemler ile karşılaşması beklenmektedir. Bu nedenle buradan yukarı yönlü bir tepki almaktadır. (bknz: Long İşlem Nedir?)

Ripple (XRP) Orta Vadeli Fiyat Analizi

ripple098

Orta vadeli fiyat analizimize baktığımızda karşımıza daha net yapılar çıkmaktadır. Destek seviyesi olarak belirlenen seviyeden yukarı yönlü bir tepki görmekteyiz. Daha önceki zaman dilimlerinde de benzer yapılar görülmektedir ve yükselişin direnç seviyesi olan 0.38740 dolarda son bulduğunuda görmekteyiz. Bu nedenle bu seviyeden işleme girilebileceğini düşünmekteyim.

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz bölge ise sırasıyla 0.38740 dolar ardından güçlü direnç bölgesi olan 0.43384 dolardır. Bu seviyeye gelen fiyatın geri çekilmeler yaşaması oldukça muhtemeldir. Eğer bu seviye yukarı yönlü bir kırılım ile karşılaşır ise hedefte güncelleme yaparak 0.49199 dolar belirlenecektir. (bknz: Destek ve Direnç Nedir?)

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler