Ripple (XRP) Direnç Seviyesine Yöneldi! 17 Kasım 2022

Direnç seviyesine yönelen XRP için kısa ve orta vadeli analizler yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Ripple (XRP) Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Anlık olarak 0.3804 dolardan işlem gören XRP direnç seviyesi olan 0.3999 doları hedef belirlemektedir. Bu seviye bizler için satım bölgesi olmalıdır. Çünkü grafiğin öncesinede baktığımızda fiyatın genel anlamda buradan geri çekilmeler yaşadığını gözlemlemekteyiz. Bu çekilme destek seviyesine kadar olacaktır.

Destek seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.3618 dolardır. Önceki tarihlerde fiyatı bu seviyelerden tepki alarak yukarı yönlü bir ivmelenme yaşamıştır. Bu ivmelenmenin direnç seviyesinde son bulduğuda gözlemlenmektedir. Bu nedenle destek seviyesinden işleme girerek direnç seviyesinde son buldurmalıyız. (bknz: Retest Nedir?)

Ripple (XRP) Orta Vadeli Fiyat Analizi

Orta vadeli fiyat analizimize baktığımızda karşımızda daha net yapılar oluşmaktadır. Destek seviyesi olarak belirlenen 0.3377 dolardan alınan tepkinin daha öncesinde de olduğu gibi fiyatı dirence götürmesi beklenir. Çünkü bu seviye kurumsal ve hacimli yatırımcı tarafından alım seviyesidir. (bknz: Teknik Analiz Nedir?)

Direnç seviyesi olarak belirlediğimiz seviye 0.4338 dolardır. Bu seviyeye gelen fiyatın aşağı yönlü bir hareket gerçekleştirmesini bekleriz. Çünkü burası satış ve kar alımı için uygundur. Bu nedenle destek seviyesi olan 0.3377 dolara tekrar bir çekilme bekleriz. Stop olarak belirlediğimiz seviye 0.3074 dolardır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version