Radix (EXRD) Yeni ATH mi Hedefliyor? Hedef Neresi?

analiz-5

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DeFi ekosisteminin gözde coinlerinden EXRD, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ATH yapmış ve bir hayli konuşulmuştu. Ardından gelen aralık ayından bu yana 3 aylık düşüş sürecinde payına düşeni alan Radix, bu günlerde uzun bir aranın ardından ilk direnç kırılımını gerçekleştirdi. Bu gelişmenin ardından olumsuz havanın yerini olumlu havaya bırakması yatırımcıları iştahlandırdı. Peki bundan sonrası için olası hedef bölgeler ve geri çekilme seviyeleri nereler? İnceleyelim.

Radix (EXRD) İçin Kısa Vadede Satıcılı Bölgeyi Aşabilecek mi?

EXRD-02-08-1

Son dönemlerdeki gelişmelerle düşüş trendi içerisinden 7 şubat itibariyle çıkan ve toparlanma eğilimi gösteren Radix, karşılaştığı direnç bölgesinden ilk etapta ret yemiş durumda. RSI’daki şişkinliğin zayıflaması ve daha sağlıklı bir yükseliş hareketinin temeli için bu tepkinin gerekli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kısa vadede ise 0.15-0.24 dolar seviyeleri arasında bant hareketi görmek şaşırtıcı olmayacaktır. 0.24 dolar seviyesinin yukarı yönlü aşılması durumunda ise alımların hızlanabileceği, 0.32 ve 0.38 dolar seviyelerinin hedef bölge olabileceği kanaati ağır basıyor. Şimdilik düşen kanal kırılımının gerçekleşmesi ve alıcılı hareketin getirdiği olumlu hava etkisini sürdürecek gibi görünüyor.

Radix Zirveyi Tekrar Hedefleyebilir mi?

Radix-02-08-2-1

Radix’te orta vade alım stratejisi oluşturulurken 56 günlük WMA çizgisinin üzerinde kalıcılık göstermesi ve trend kırılımının teyit kazanması beklenebilir. Olumlu haber akışıyla birlikte yükseliş hareketinin devamı ile çanak formasyonu hedef bölgesi olan 0.67 dolar seviyeleri tekrar gündeme gelebilir. Bu tip bir aksiyonda sırasıyla 0.24, 0.32, 0.38 ve 0.51 dolar direnç seviyelerinin aşılımı takip edilmelidir.

Aksi durumda ise 0.15 dolar seviyesini aşağı yönlü kırılmasıyla tarihi dip bölgesi 0.085 dolar seviyeleri gündeme gelebilir. Bununla birlikte satıcılı piyasa hakimiyeti Radix üzerinde yatay bant hareketini tetikleyebilir. Önceki dönemlerdeki izlenimimizden de çıkarımla, Radix ürünü fazla oynak bir para bir para birimi olarak öne çıkmıyor. Satıcılı piyasasının etkin olduğu durumlarda 0.08-0.15 dolar seviyeleri arasında uzun dönemlere yayılan bir bant hareketi görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster