AVAX İçin Çarpıcı Detay: Yeni ATH Yolda Mı?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Güçlü DeFi platformlarından olan AVAX, hafta içi 64 dolar seviyesine kadar indikten sonra lider kripto para olan Bitcoin’in yükselişi ile beraber önce 76.57 dolarlık direnci kıran AVAX, bunun ardından 80.97 dolara kadar yükseldikten sonra yaşanan satış dalgasıyla yine bir miktar geri çekildi. AVAX şu anda 83 dolar bandında işlem görüyor. Peki AVAX için yön neresi ? ATH yorumu hangi teoriye dayanıyor ?

AVAX Geçen Haftanın Yıldızlarından Oldu

Bitcoin’in 36.000 dolar bandında iken aldığı tepkinin ardından 43.500 dolar seviyelerine kadar yükseliş göstermesiyle beraber pek çok altcoin de yükselişe geçerek yatırımcılarına getiriler sağladı. Bu altcoinler arasından AVAX ve SOL ise performansları ile  diğer altcoinlerden bir adım daha öne çıkan iki altcoin oldu.

AVAX fiyatı, geçen haftanın ilk günü 64 dolar seviyesine kadar inmesinin ardından 81 dolara iğne atarak yaklaşık %27’lik bir yükselişe imza attı. SOL ise hafta başında gördüğü 89 dolar ile bu haftanın dibini yaşadıktan sonra, piyasanın yükselmesi ile 118 dolar seviyesine kadar yükselerek yaklaşık olarak %33’lük büyük bir yükseliş yaşadı.

AVAX’ın Destek ve Direnç Noktaları Nereler?

AVAX 76.57 dolarlık ilk direnci kırdıktan sonra bu seviye üzerinde 2H mum kapatmayı başarıp yaklaşık 81 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştı. Bu düşüşün akabinde 76.57 dolarlık direncin üzerinde de güçlü kalmayı başaran altcoin, 80 dolarlık direnci kırıp bu seviyenin üzerinde de 2H mumu kapattıktan sonra gün içerisinde 85 dolar seviyesine kadar yükseldi. Hali hazırda bu seviyelerde seyreden AVAX için küçük çaplı bir düzeltme yaşanabilir. Bu durumda altcoin için ilk destek noktası 80-82 dolar bandı olacaktır. Bu seviyede güçlü kalması ve bir satış baskısı ile karşılaşmaması durumunda ise 87-88 dolar bandını görmesi muhtemel olacaktır.

AVAX 07.02 01

Piyasanın seyrine bağlı olarak 80-82 dolar bandında güçlü duramaması durumunda AVAX için takip edilmesi gereken noktalar 78 ve 76.57 dolar seviyeleri olacaktır.

AVAX’a ATH Yorumu: Elliott Wave Teorisi Gerçekleşecek Mi ?

Geçen haftanın yıldızlarından olan ve bu haftaya da büyük bir yükseliş ile başlayan AVAX için yeni ATH iddiaları Elliot Wave Teorisine dayanıyor.  Elliott Wave teorisine göre, bir varlığın bir ABC düzeltmesini tamamlamasının ardından tekrar yükselişe geçmesi yüksek ihtimaldir. Dalgalı bir biçimde meydana gelen kalabalık psikolojisini göz önünde bulundurarak fiyat performansını ön gören bir teknik analiz olan Elliott Wave teorisini takip edersek yeni ATH ihtimalinden söz edebileceğiz.

AVAX 02.07 02

Bu teoriye göre AVAX, ABC düzeltmesini geçen hafta tamamladı ve artık yükselişe geçme zamanı geldi. Bu teorinin gerçekleştiği pek çok kripto para da yeni ATH seviyeleri yaptı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster