Polkadot (DOT) Geliyor! İşte Karşınızda Bilmeniz Gerekenler!

polkadot dot

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Polkadot blockchain yeni bir boğa koşusuna öncülük ediyor gibi görünüyor. Son iki haftalık döneme bakıldığı zaman, kripto para Polkadot’un çoğunlukla yeşil olan bir grafik çizdiğini ve bunu devam ettirdiğini söyleyebiliriz.
Ancak yatırımcılar aşırı alım RSI(Göreceli Güç Endeksi ) seviyelerine karşı dikkatli olmalıdır.

Polkadot Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

Pazar lideri bir blok zinciri olan Polkadot, başka bir boğa koşusuna hazırlanıyor gibi görünüyor. ATH’ının yüzde 20’sine kadar olan en düşük seviyelerinin ardından, toparlanıyor. Yazma sırasında 19.95 dolar fiyatla işlem gören DOT, çok önemli bir direnç seviyesiyle karşı karşıya gibi gözüküyor.

polkadot

Ancak 21 Temmuz civarında 9.188 dolar’lık destek seviyesine ulaştığından beri, yukarıda gösterildiği gibi çoğunlukla yeşil mumlarla hızlı, güzel ve istikrarlı bir yükseliş sağladı. Aslında, bu noktadaki konumu bir yükseliş trendinin teyidi olarak değerlendirilebilir. Polkadot fiyatının halihazırda önemli bir yükseliş eğiliminde olduğu iddia edilebilir olsa da, Temmuz sonu ve Ağustos başındaki orta seviye düşük seviyeleri heyecanı ciddi anlamda azaltmış gibi gözüküyor.

Artık Yatırımcılar için Vakit Geldi

Yine de, artık Polkadot (DOT) hayranlarının kutlama yapma zamanı gelmiş gibi gözüküyor. Şu anda dikkatli olunması gereken tek şey Göreceli Güç Endeksi (RSI). Para birimi değer kazanırken, Polkadot’un aşırı alım seviyelerine tehlikeli bir şekilde yakın olması dikkat çekici. RSI 70 seviyesine ulaşıyor gibi gözüküyor. Bu seviyelerde çok fazla seyir ederse kendi düşüşünü kendisini tetikleyecektir. O sebepten ötürü yakın zamanda gelecek bir düzeltme RSI’ı(Göreceli Güç Endeksi) “ideal” seviyelere çeker. Uzun süren ve istikrarlı bir yükselen trendi destekler.

polkadot

Dikkatli Olmakta Fayda Var!

Bu durumda yatırımcıların yatırım yaparken son derece dikkatli olmaları gerekiyor. Yükseliş oldukça basit görünür, ancak gerçek değerin üzerinde bir değerlenme sürekli bir eğilim olmaz. Ani fiyat düşüşlerine neden olması muhtemeldir. Bu sebepten ötürü özellikle kaldıraçlı işlem yapıyorsak stop-loss kullanmayı ihmal etmememiz gerekiyor. Hatta borsanız izin veriyorsa daha işleminizi açmadan stop-loss seviyenizi ayarlayın. Spot cüzdanda al sat yapıyorsanızda kullanmanız sizin yararınıza olur. Çünkü eğer uzun dönem yatırım yapmayı düşünmüyorsanız paranızı zarardan dolayı çekmek istemeyeceksinizdir. Bu sebeplerden ötürü stop-loss kullanın ve yatırımlarınızı kendi bilgi ve birikimleriniz çerçevesinde yapmaya özen gösteriniz!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster