Blok Zincir Verileri Büyük Yatırımcıların Dipten Alımına mı İşaret Ediyor?

blokzincir
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son birkaç günde kripto piyasası, birincil kripto para biriminin yüzde 30’un üzerinde düşmesinden dolayı kripto piyasasından yaklaşık 500 milyar doların silindiğini gördü.

Çarşamba düşüşü, Bitcoin ve altcoinlerin tek bir günde yüzde 50’nin üzerinde düştüğü geçen yıl Mart kargaşasının anılarını geri getirdi. Piyasa kargaşası, 8 milyar doları aşan kaldıraçlı pozisyonların da likit edilmesine yol açtı. Bununla birlikte, fiyat düşüşü aynı zamanda mükemmel bir yatırım fırsatı da getirdi ve bu fırsatı ilk yakalayanlar, Hedge Funds ve büyük balinalar gibi görünüyor.

Blok zinciri verilerine göre kurumsal yatırımcılar düşüşte satın aldı ve aynı zamanda kayıpların çoğunu düşüşten sonraki 24 saat içinde geri döndürdüğü için fiyattaki serbest düşüşe yardımcı oldu. Veriler, Hedge Funds ve büyük oyuncuların son iki hafta içinde yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin hisselerini sattıktan sonra Salı ve Çarşamba günleri yaklaşık 34.000 Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

Çarşamba günkü büyük düşüş, Bitcoin fiyatının 30.000 dolar seviyelerine düştüğünü, Ether fiyatının 2.500 doların altına düştüğünü ve en iyi kripto para birimlerinin tüm piyasa değerlerinin yüzde 50’sini kaybettiğine neden oldu. Bununla birlikte, Ethereum 2.500 dolara yakın geri sıçrarken, BTC 40.000 dolarda tutunmaya çalışıyor.

Mevcut fonlama oranları da yükseliş olarak değerlendirilen negatif seviyelere geriledi. Kripto analistleri ayrıca, uzun vadeli yatırımcıların çoğunluğu Bitcoin’lerini tutmaya devam ettiğinden, en büyük panik satışının kısa vadeli sahiplerden geldiğine dikkat çekti. Kısa vadeli yatırımcılar ve balinalar arasında panik satışının yanı sıra, büyük kripto borsalarının arızalanması, insanların dipten satın almak için hesaplarına erişememesi nedeniyle sefaleti artırdı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 38,036.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!