Diğer

  Paralel Kanal Formasyonu Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

  Paralel Kanal Formasyonu Nedir?

  Paralel kanal formasyonunda fiyat genellikle destek ve direnç arasında sıkışmış durumda bulunur. Bu nedenle fiyat destek ve direnç bölgesi arasında yatay hareket eder. Paralel kanallarda en önemli nokta orta bandın sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığıdır. Ayrıca paralel kanal çiziminde kanalın üst ve alt bandına en az iki temas bulunmalıdır.

  Paralel Kenar-23.06

  Paralel Kanal Formasyonu Çeşitleri Nelerdir?

  Birden fazla paralel kanal çeşidi bulunmaktadır ve biz bu yazımızda bayrak formasyonu ve dikdörtgen formasyonu olarak adlandırılan iki adet paralel kanal yapılarını inceleyeceğiz. (Ayrıca Bknz: Trend Çizgisi Nedir?)

  • Bayrak Formasyonu: Burada bir yükseliş veya düşüş trendinin sonunda oluşan düzeltme hareketinin direnç ve destek bölgeleri çizilir. Burada önemli olan bu iki bölgenin birbirleriyle paralel olmasıdır.  Yükselen trend sonucunda oluşan bayrak formasyonunda direnç kırılımı ile işlem aktif olur. Fakat alçalan trend sonucunda oluşan bayrak formasyonunda destek kırılımı ile formasyon aktif olmaktadır.Bayrak Formasyonu-23.06
  • Dikdörtgen Formasyonu: Burada ise bir yükseliş veya düşüş trendinin sonunda oluşan düzeltme hareketinin direnç ve destek bölgeleri çizilir. Burada önemli olan bu iki bölgenin birbirleriyle paralel ve tamamen yatay olması gerektiğidir. Bu formasyonda ise kırılım yönüne göre iki yönlü olarak da işleme girilebilir.Dikdortgen Formasyonu-23.06
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Web3 Geliştirmelerinde ABD’de Ethereum, Asya ve Avrupa’da BNB Öne Çıkıyor!

  Kripto altyapı sağlayıcısı Chainstack'ın raporuna göre, Ethereum ABD'de web3 geliştirici etkinliğini domine ediyor: Diğer projeler ne durumda?

  ABD Dolar Endeksi Zayıflarken, Bitcoin Fiyatı 27 Bin Doların Üzerine Tutunmayı Hedefliyor!

  ABD Dolar endeksinin 106.8 puanlık zirvesinden düşüşe geçmesiyle birlikte Bitcoin fiyatı hız kazandı: BTC 27 bin dolar üzerinde işlem görüyor!

  ABD Doları, G20 Ülkelerinin Para Birimlerinden İyi Performans Gösteriyor: Peki Ya Bitcoin?

  Tüm zamanların en kötü enflasyonlarından birini yaşamasına rağmen, ABD doları hala çok güçlü: Bitcoin, ABD dolarını devirmeyi başardı!

  En Az 1 Bitcoin Tutan Adresler Yeni Bir Rekora Ulaştı: Yatırımcılar Hala Çok İyimser!

  En az 1 Bitcoin tutan adreslerin sayısı Glassnode verilerine göre bugün yeni bir rekora ulaştı: Daha fazla yükseliş kapıda mı?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  XRP Fiyatındaki Kritik Destek ve Direnç Noktaları! 28 Eylül Güncel XRP Fiyat Analizi!

  XRP fiyatı, 0.50 dolar seviyesinin üzerinde ilerlemeye çalışıyor ancak yeterince yükseliş gerçekleştiremedi: Kırması gereken önemli direnç noktaları!

  Ethereum Fiyatında Bir Sonraki Hedef Nedir? 28 Eylül Güncel ETH Analizi!

  Ethereum fiyatı 1600 dolar seviyesinin üzerine tutunmayı başardı: ETH'nin daha fazla yükselmesi için bu direnç seviyelerini kırması gerekiyor!

  28 Eylül Güncel BTC Fiyat Analizi: Yatırımcılar Bitcoin’deki Bu Kritik Seviyelere Dikkat Etmeli!

  Güncel BTC analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: Bitcoin'in yükselmeye devam etmesi için bu seviyeler önemli olacak!

  Tellor (TRB) Bu Desteğe Tutunursa Yükseliş Devam Edebilir! 28 Eylül TRB Coin Analizi!

  Güncel TRB analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: TRB coin yükseliş hareketini devam ettirebilecek mi?

  Terra (LUNA) 2024 – 2030 Fiyat Tahminleri: LUNA Coin Önümüzdeki Yıllarda Kaç Dolar Olacak?

  Terra (LUNA) son dönemdeki yükselişi ile dikkatleri üzerine topluyor: LUNA coin için 2024 - 2030 fiyat tahminleri COINOTAG'da!
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Son Dakika Haber: Binance vs SEC | En Son Mahkeme Belgeleri Yaklaşan Hukuki Süreç Hakkında Işık Tutuyor

  SEC'nin Binance Holdings ve ilişkili kuruluşlarla ilgili davasındaki son gelişmeler, bu önemli davada hukuki süreçlere işbirlikçi bir yaklaşımı ortaya koyarak önemli bir adımı açığa çıkarıyor.

  CyberConnect Nedir ve CYBER Coin Nasıl Satın Alınır?

  CyberConnect ile devrim niteliğindeki Web3 tabanlı sosyal ağ paradigmalarını keşfedin ve CYBER coin'in aslında ne olduğunu öğrenin.

  DeRace (DERC) Nedir? DERC Nasıl Satın Alınır?

  DeRace Coin (DERC), merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan DeRace'in kripto para birimidir. Bu makalede, DeRace'in ne olduğunu, nasıl satın alınabileceğini ve daha fazlasını inceleyeceğiz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz