NFT Çılgınlığı Devam Ediyor !

nft

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

NFT satışları 2021’in ilk yarısında 2.5 milyar doları aştı. Sadece Haziran ayında yapılan NFT satışları,  2020’nin tüm ilk yarısının satışlarını geride bıraktı.

Non Fungible Token (NFT) Satışları 2021’in İlk Yarısında Rekor Seviyelere Yükseldi

nft
NFT (karşılıksız token)

Bu yılın ilk altı ayında NFT satışlarında 2,5 milyar dolara ulaşıldı ve 2020’nin aynı döneminde toplamda 13.7 milyon dolara ulaşan satışlara göre büyük bir artış yaşandı. Reuters, sadece Haziran ayının OpenSea NFT pazarı için neredeyse 150 milyon dolarlık satış yapıldığı ve ulaşılan bu rakamın bir ay için yapılan satışlarda rekor olduğunu bildirdi . Bu, bir önceki yılın tüm ilk yarısındaki tüm pazarlar için yapılan satış rakamlarından neredeyse yüz kat daha yüksek olduğu belirtildi. Kimileri NFT’leri kültürel önemlerinden dolayı değerli görüp koleksiyonlarına eklemek için kimileri de yatay bir şekilde ilerleyen kripto para piyasasında yükselen değerleri için yatırım yapmayı tercih ediyor. Ethereum tabanlı NFT işlem verilerini toplayan NonFungible.com’a göre, Mart ayının başından bu yana haftada 10.000 ila 20.000 alıcı olduğunu ve bu dönem için yaklaşık 1,3 milyar dolarlık satış olduğunu, DeFi tabanlı NFT projelerinde ise yaklaşık 8 milyar dolarlık satış olduğunu bildirdi.

NonFungible’ın verilerine göre en çok işlem gören NFT’ler koleksiyon ve spor temalı ürünler olurken sanatçılar içinde oldukça kullanışlı olan dijital sanat ürünleri üçüncü sırada yer aldı.

NFT’ler Bu Haftada Yükselişe Devam Ediyor

Bu hafta Bitcoin’in fiyatı 32000$ -35000$ civarı hareket ederken bazı coinler düşen trendlerini kırıp biraz toparlamaya başladı. Özellikle DeFi tabanlı NFT projelerinde büyük artışlar yaşandı. AXS, ALICE, SAND, MANA, OGN, CHZ gibi projeler piyasada güzel yükselişler sergileyerek yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. NFT çılgınlığının önümüzdeki günlerde ise nasıl devam edeceğini ise herkes merakla bekliyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook