NEAR Yükselen Trendini Aşağı Yönlü Kırdı!

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son 10 gündür piyasada düşüş gözlemlendiği için NEAR’da bu düşüşten nasibini almışa benziyor. Geçtiğimiz senenin sonlarında oldukça popüler olmasına rağmen düşüşe devam ediyor. Katman-1 protokollerine olan ilgiyle beraber yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak şu anda bu seviyeden yaklaşık yüzde 55 aşağıda işlem görüyor. Bugün sizler için Near Protocol’ün aşağı yönlü trend kırılımını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

NEAR Trendini Aşağı Yönlü Kırdı

NEAR -02.21-1

Noktalı beyaz çizgiler ile gösterilen trend, eski uzun vadeli alanı temsil etmektedir. Geçtiğimiz seneden beri bu trendde işlem görmesine rağmen, aşağı yönlü kırılım gerçekleşti. Bu düşüşten sonra tekrardan eski trendinin desteğini aşmak için denemede bulunsa da bu seviyeden ret yedi. Şu anda desteğini direnç olarak çevirmiş olduğu görünüyor.

Sarı çizgiler ise, kısa vadeli şu andaki üçgen formasyonunu gösteriyor. Düşüşten sonra başka bir bölgeden destek almasına rağmen eski trendine tekrar ulaşamadı. Şu andaki formasyonun aşırı dar olmasından kaynaklı olarak, yakın zamanda büyük bir tepki gelmesi muhtemel görünüyor. Bu sefer direncini (üst sarı çizgi) kırarak eski trendine tekrardan oturabilir. Piyasanın genel durumu buna karar verecektir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

NEAR -02.21-2

Şu anda eski önemli destek bölgesinin altında işlem gören NEAR, daha önce bu destekten tepki alarak direncini test etti. Ret yedikten sonra bu desteğinde altına sarktı. Bu yüzden önündeki ilk destek seviyesi olan 8 dolara doğru ivme kazanmış durumda olduğu gözlemleniyor. Piyasadaki olumlu hareketin baskın gelmesi sonucunda bu desteğe ulaşmadan yukarı yönlü hareket gerçekleştirebilir. Ancak düşüş devam ederse ve destekte tutunamazsa, 6,1 dolardaki desteğine kadar geri çekilme kaydedebilir.

Direnç konusunda, 9,9 dolar ile 10,5 dolar arasındaki direnç bandını (eski destek) denemesi olası görünüyor. Ayrıca burayı kırarak yükselişine devam ederse, 11,6 dolardaki hedefine ulaşabilir. Ancak 14 dolardaki direnci güçlü göründüğü için bu seviyeyi ilk denemede kırması çok olası görünmüyor. Bunlardan farklı olarak, boğa sezonuna girilmesi durumunda, ATH bölgesine kadar ulaşabilir. Bu da yaklaşık yüzde 120’lik bir yükselişe tekabül ediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster