Ana SayfaKripto Para AnalizleriLitecoin (LTC) Kritik Destekte: Olası Senaryolar Neler?

Litecoin (LTC) Kritik Destekte: Olası Senaryolar Neler?

-

Litecoin fiyatı, bir talep bölgesi içine düştüğü için daha yüksek bir düşük seviyeye (higher low) yükseldi. Bu durum yükseliş trendinin oluşmasını destekler nitelikte. İleriye dönük olarak, yatırımcılar kripto para piyasaları yükselişe geçerken LTC’nin de kervana tekrar katılarak daha da yükselmesini bekleyebilirler. Yazımızda, Litecoin (LTC) güncel fiyat analizini ve olası beklentileri sizler için detaylıca inceledik.

Litecoin İçin Olası Yükseliş Senaryoları

Litecoin -21.02

Litecoin fiyatı son dört günde ortalama %18 düşerek günlük talep bölgesini 107.23 dolar ile 116.07 dolar arasında değiştirdi. Bu hareket, destek noktasından aldığı geri dönüş ibaresinden yola çıkılarak, tepki doğası gereği yükseliş eğilimi gösteriyor ve 3 Şubat’ın en düşük seviyesine göre daha yüksek bir düşük seviyede fiyatlanıyor. Vadeli işlem yapan yatırımcıların bu seviyelerde LTC’ye long pozisyon ile odaklanmaları muhtemeldir. Litecoin fiyatının eşit bir yüksek (equal-high) veya daha yüksek bir yüksek (higher-high) oluşumu yaratması beklenebilir. Yukarı yönde karşılaşılacak ilk direnç seviyesi 132.53’teki major direnç seviyesi 4 saatlik bir mum kapanışı ile aşılmalıdır. Bununla birlikte, alım baskısı oluşması halinde, Litecoin ikincil direnç seviyesi olan 143.04 doların üzerinde kapanış yapmalıdır. Senaryo gerçekleşirse toplam kazancı %17’den %26’ya çıkarabilir.

Litecoin İçin Olası Senaryolar!

Litecoin-21-02

Formasyon LTC için yükseliş görünümü sunsa da, günlük talep bölgesinin alt limitini olan 107.23 destek seviyesinin kırılması daha derin bir düşüş yaratacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu seviyeler yatırımcıların stop noktasını belirlemek için oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Satış tarafı baskısındaki artış, LTC fiyatını 100.85 destek seviyesini tekrar test etmek için aşağı seviyelere kadar sürükleyebilir. Kripto para piyasa sıralamasında 20. Sıradan bulunan LTC tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 412 dolar (Mayıs 2021) seviyesinden bu yana büyük bir düşüş sergileyerek yatırımcılarının büyük bir kesimini üzdü.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
K. Batuhan HAMALİ
K. Batuhan HAMALİ
Kadir Batuhan Hamali, 26 yaşında. İstanbul'da lise öğrenimini dil alanında tamamlamasının ardından Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Kurumsal iş tecrübelerinin yanı sıra üç yılı aşkın süredir özellikle kripto paralar öte yandan hisse senetleri ve bir çok yatırım varlığıyla ilgilenen Hamali, şimdilerde Coin Otağ bünyesinde yazılarını paylaşmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler