Litecoin (LTC) Kritik Destekte: Olası Senaryolar Neler?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Litecoin fiyatı, bir talep bölgesi içine düştüğü için daha yüksek bir düşük seviyeye (higher low) yükseldi. Bu durum yükseliş trendinin oluşmasını destekler nitelikte. İleriye dönük olarak, yatırımcılar kripto para piyasaları yükselişe geçerken LTC’nin de kervana tekrar katılarak daha da yükselmesini bekleyebilirler. Yazımızda, Litecoin (LTC) güncel fiyat analizini ve olası beklentileri sizler için detaylıca inceledik.

Litecoin İçin Olası Yükseliş Senaryoları

Litecoin -21.02

Litecoin fiyatı son dört günde ortalama %18 düşerek günlük talep bölgesini 107.23 dolar ile 116.07 dolar arasında değiştirdi. Bu hareket, destek noktasından aldığı geri dönüş ibaresinden yola çıkılarak, tepki doğası gereği yükseliş eğilimi gösteriyor ve 3 Şubat’ın en düşük seviyesine göre daha yüksek bir düşük seviyede fiyatlanıyor. Vadeli işlem yapan yatırımcıların bu seviyelerde LTC’ye long pozisyon ile odaklanmaları muhtemeldir. Litecoin fiyatının eşit bir yüksek (equal-high) veya daha yüksek bir yüksek (higher-high) oluşumu yaratması beklenebilir. Yukarı yönde karşılaşılacak ilk direnç seviyesi 132.53’teki major direnç seviyesi 4 saatlik bir mum kapanışı ile aşılmalıdır. Bununla birlikte, alım baskısı oluşması halinde, Litecoin ikincil direnç seviyesi olan 143.04 doların üzerinde kapanış yapmalıdır. Senaryo gerçekleşirse toplam kazancı %17’den %26’ya çıkarabilir.

Litecoin İçin Olası Senaryolar!

Litecoin-21-02

Formasyon LTC için yükseliş görünümü sunsa da, günlük talep bölgesinin alt limitini olan 107.23 destek seviyesinin kırılması daha derin bir düşüş yaratacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu seviyeler yatırımcıların stop noktasını belirlemek için oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Satış tarafı baskısındaki artış, LTC fiyatını 100.85 destek seviyesini tekrar test etmek için aşağı seviyelere kadar sürükleyebilir. Kripto para piyasa sıralamasında 20. Sıradan bulunan LTC tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 412 dolar (Mayıs 2021) seviyesinden bu yana büyük bir düşüş sergileyerek yatırımcılarının büyük bir kesimini üzdü.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster