Polygon (MATIC) Kritik Seviyeden Döndü! Yükselişe Hazır mı?

analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC, son düşüş eğilimlerine rağmen önemli bir destek noktasının üzerinde kalmayı başardı. Şubatın ikinci haftasında 2,10 dolar seviyelerinden bu yana dünya piyasalarının içinde bulunduğumu olumsuz atmosferden MATIC de payını aldı. Şubatın ilk günlerinde test ettiği 1,45–1, 48 destek hattını tekrar denedi. Polygon şimdilik belirtilen destekten ihtiyacı olan tepkiyi almış gibi görünüyor. Grafik üzerinden birlikte inceleyelim.

MATIC Destek Noktasından Tepki Aldı!

MATIC -21-02

MATIC fiyatı, 24 Ocak’ta günlük destek seviyesini 1,44 dolardan kırdı ancak hızlı bir şekilde toparlandı ve 1,50 dolara yükseldi. Burada, 1,50 civarında iki dip daha oluşturdu ve böylece grafikte de görüldüğü üzere üçlü dip formasyonu oluşturulmuş oldu. Bu nedenle yatırımcılar Polygon’un hızlı yükselişine şahit olabilir. Polygon’un 1,75 dolardan 2,15 dolara uzanan yükseliş trendinde belirtilen dirençler retest edilir ise ve üzerinde dört saatlik mum kapanışları yapılır ise boğaların bu dirençlerin arasında bir bariyer olmaması sebebiyle TP noktalarını görmesi oldukça mümkün.

Bu nedenle MATIC, 1,50 dolar seviyesindeki destek noktasından aldığı bounce ile sıradaki major direnç seviyesi olan 1,95 doları test etmek isteyecektir. Bu beklentinin kısa bir süre içerisinde oluşmasına kesin bakmamakla birlikte oluştuğu takdirde bazı kısmi geri çekilmelerin olacağını tahmin edebiliriz.

MATIC İçin Aşağı Yönlü Fiyat Hedefleri Nereler?

MATIC -21.02

Formasyona göre beklentimiz MATIC’in yükselebileceği yönünde olsa da kötü senaryoya da hazırlıklı olmakta fayda var. Yazının yazıldığı sırada 1,60 dolar seviyelerinde seyreden MATIC’in ani bir satış baskısı yemesi ve sıradaki major destek seviyesi 1,44 doların altına yakın dört saatlik bir mum üretmesi satış baskısını daha da artıracak ve derin bir düşüşe sebep olabilecektir. Bu durum ayıların lehine olan şansı yükseltecek ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, MATIC fiyatı %15 düşebilir ve 1,23 dolar destek seviyesini tekrar gözden geçirebilir. Ukrayna ile Rusya arasındaki krizin oluşturduğu  atmosfer iyiye gittiğinde lider kripto para birimi BTC ile birlikte MATIC’in de tekrar yükseliş yolculuğuna başlayıp başlamayacağını birlikte göreceğiz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster