Dogecoin (DOGE) İçin Yükseliş Başlayacak mı?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dogecoin fiyatı 1 Aralık 2021’den bu yana düşüş trend çizgisinin altında işlem görüyor. Meme coinin fiyatı, hayati bir destek hattına yaklaşırken şimdilik trendin tersine dönmesine işaret ediyor. Alt desteğin tekrar test edilmesi, DOGE için bir bounce yaratarak yükseliş trendini başlatan bir formasyon oluşturabilir. Detaylıca inceleyelim.

Dogecoin İçin Hedef Seviyeler Nereler?

Dogecoin -21-02

Ocak ayının başında kullanmak zorunda kaldığı 0.12 dolar destek seviyesini, henüz aşağı yönlü kırmadı ve bugün (21 Şubat) 0.139 seviyelerinde ise güçlü bir şekilde durduğunu gösteriyor. Dahası, 0.128 dolar seviyesine oluşacak yeni bir test, üçlü dip formasyonu olarak bilinen bir geri dönüş paterni yaratacaktır. Bu teknik oluşum Dogecoin fiyatı için düşüş trendinin sona erdiğini ve yeni bir yükseliş trendinin köşede olduğunu gösterse bile yine de bir ihtimaldir. Bu nedenle, yatırımcılar kendilerini grafikte belirtilen seviyelere göre konumlandırabilir.

Olası bir yükseliş senaryosunda; DOGE muhtemelen haftalık direnç bariyeri olan 0.163 seviyesini tekrar test edecek. Satın alma baskısı birikmeye devam ederse, Dogecoin için açılması gereken major direnç 0.194 seviyesi olarak bekliyor olacak. Bu da destek noktasından itibaren, toplam kazancı %26’dan %51’e kadar çıkarabilir anlamına geliyor. Böyle bir gelişme olur ise market makers buy-stop likiditesini toplamak için Dogecoin fiyatını 0.215 doların üzerine çıkarmayı deneyerek belirtilen seviyedeki bu yükselişi fırsat olarak da gören yatırımcıları da bünyesine çekmek isteyecektir. Belirtilen değerlerde bir veya daha fazla git gel yapılması olağandır.

Olası Düşüş Senaryosunda Neler Bekleniyor?

Dogecoin -21.02

Bir önceki başlıkta incelediğimiz senaryo yukarı yönlü bir beklenti olsa da kartlar DOGE için olumsuz yönde açılırsa beklentilerimiz şöyle; ayrıntılı olarak açıklanan yükseliş görünümü makul görünüyor ancak Dogecoin fiyatının 0.128 destek seviyesinde tutunamayarak altında 4 saatlik bir mum kapanışı yapması halinde yükseliş tezi geçersiz kılınacak ve daha derin bir düşüş gerçekleşecek. Hacimli bir yükseliş görmemek DOGE’de işlerin kötüye gittiğine işaret edebilir. Bu durumda, Dogecoin fiyatı potansiyel olarak herhangi bir destek bölgesi olmaması sebebiyle %42 çökerek ve 0.074 destek seviyesini tekrar gözden geçirebilir. Elon Musk’ın da tweetlerinden eksik etmediği bu meme coin dünyada birçok yatırımcısının umudu olarak henüz pes etmiş değil gibi görünüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster