Fetch.ai (FET) Simetrik Üçgeni Hangi Yöne Kıracak?

analiz-8

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Web 3.0 segmentindeki eşsiz projelerin başında yer alan FET, piyasa değerine göre olan sıralamada arka sıralarda yer alıyor. Buna rağmen balinaların en çok satın aldığı varlıklar arasına girmeyi başarıyor. Piyasanın genel hareketine bağlı olarak hareketler kaydetmesine rağmen, şu anda simetrik üçgen formasyonu oluşturmuşa benziyor. Bugün sizler için, Fetch.ai’nin simetrik üçgeni hangi yönde kıracağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

FET İçin Hedef Seviyeler Nereler?

FET -02.21-1

Geçen seneden beri simetrik üçgen formasyonu oluşturan FET, 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) yaklaşık yüzde 48 altında işlem görüyor. Ayrıca tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 73 aşağıda işlem görüyor. Bu da düşüşün zamanla azalarak yükselişe geçebileceği anlamına geliyor. Yükselişin devamında ise simetrik üçgende yukarı yönlü kırılım gelebilir. Şu anda da formasyonun alt çizgisinden destek aldığı için yükseliş senaryosunu daha da güçlendiriyor.

Simetrik üçgenin dışında, omuz baş omuz formasyonu da kaydediyor gibi görünüyor. Eğer ki bu formasyon da başarılı şekilde işlemeye devam ederse, az önce bahsettiğimiz yükseliş gerçekleşebilir. Şu anda sol omuz ve baş kısmını oluşturduğu için, sağ omzun hareketi bekleniyor. Bu hareket doğrultusunda, FET, ATH bölgesine yaklaşabilir. Ayrıca üçgeni yukarı yönlü kırabilir. Ancak bu formasyonun sonucunda düşüş beklendiği için önemli destek seviyelerinden birisi olan 0,15 dolara kadar gerileyebilir. Formasyonun başladığı seviye baz alındığında ise bu seviye 0,1 dolara kadar inebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

FET -02.21-2

Destek ve direnç seviyelerini incelediğimizde, önündeki ilk desteğin 0,24 dolardaki 0,786 Fib seviyesi olduğunu görüyoruz. Ayrıca dip seviyesinin de şimdilik 0,15 dolar olduğunu da söyleyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi omuz baş omuz gerçekleşirse bu seviyeye kadar düşüş mümkün olabilir.

Ayrıca şu anda 0,618 Fib seviyesi olan 0,34 dolardaki güçlü bir direncin yakınında işlem görüyor. Bu seviyeyi kırması zor görünüyor. Eğer ki bu seviye kırılırsa, 0,5 Fib seviyesini yani 0,43 doları test etmek isteyecektir. Bu bölgenin de kırılması oldukça zor olduğu için, boğaların büyük bir güç göstermesi gerekiyor. Bunlara ek olarak, olası boğa sezonunda 0,74 dolardaki seviyeyi de kırmak isteyecektir. Bu, yaklaşık yüzde 137’lik bir yükselişe tekabül etmektedir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster